Ahoj Martine, původně jsem si říkal že se tě zeptám po mailu, ale dám to sem, třeba by to zajímalo i další... Neměl jsi někdy v plánu udělat centr ke trojkám ? Nebo jaký by jsi doporučil centr ? Ten od dvojek ?

Díky, Petr.

Martine, co ty rámečky ? Už by to šlo ? smile Nebo když si vezmu rámečky na originál dvojky, půjdou upravit ?

Díky

P.

Omlouvám se že reauguju až teď, ale jak už to bývá, až se něco stane.... Ty mřížky bych si určitě vzal, připevnění je na šrouby na nepro nebo se bude muset vrtat do bedny ? Náš nový kocourek se v mé přítomnosti bednám vyhýbá obloukem, ale jak jsem právě zjistil, tak v mojí nepřítomnosti mi na jednom basáku prosekl závěs sad Takže k mřížkám budu asi potřebovat i jeden nový basák.....

Martine byla by nějaká vizualizace ? Já bych zájem měl...

Pánové jenom vám musím říct s odstupem času, že to teda hraje parádně smile Jsem spokojenej a rád že Martin tuhle úpravu udělal a zpřístupnil! Subáč já do bytu nakonec ani potřebovat nebudu, tohle má spodek naprosto dostatečnej  a i filmy je radost sledovat!

Tak už od pondělka poslouchám s novým basákem. Úprava není nijak složitá, dá se to za jedno odpoledne stihnout, když se s tím hrajete smile  U velké cívky z Tronicu to vychází odmotat 3 a půl vrstvy, tu druhou já vyměnil kus za kus...
Protože s dřevem nejsme kamarádi, udělal mi Martin už zmíněné kroužky do vybrání po starých basácích, osazení do bedny je pak bez problémů. Ještě upravit BR a bylo hotovo.
Zvukově je to naprostá paráda. Pokud měl někdo doteď pocit, že spodní pásmo u Dexonu není úplně ono, tak tohle je naprostý opak smile Basy jdou výrazně níže oproti předchozí verzi a je jich dostatek.
Co mě ale zároveň hodně překvapilo, je změna na středech a výškách. Výšky jsou nyní o poznání jemnější a méně agresivní, zvukový projev na středech čistější. Protože zůstalo osazení stejné, vůbec jsem to nečekal a dost to překvapilo.
Díky tomu, že jsem slyšel VMA1 u avometa a nějak si ještě pamatuji jak hrály, můžu potvrdit, že zvuk se posunul směrem k jedničkám jak píše Martin. Výkonová rezerva je dostatečná, bedny si nechají s tímhle basákem pěkně naložit bez nějaké ztráty na kvalitě zvuku.
Závěrem bych chtěl Martinovi poděkovat za zmíněnou úpravu a čas strávený nad její přípravou, pokud máte dukáty, jděte do toho, stojí to za to.

7

(40 odpovědí, posláno do VMA - II)

Zvažuju jestli si ten sub už neudělat. Jako konec bych asi použil JPA100. Výhybku musím ještě promyslet.

8

(33 odpovědí, posláno do VMA - II)

Něco nového s centrem ? smile

check: Martine,má smysl nějak šperkovat výhybku? Myslím tím nějaké osazování lepších kondenzátorů či cívek,osazení mám zatím přesně podle návodu,tedy elyt na basech a Bennic všude jinde. Cívka na basech by stála za nějaký tuning? Případně osadit bezindukční odpory? Nebo je to vše zbytečné? smile

Díky

10

(33 odpovědí, posláno do VMA - II)

Tak jak to vidíš Martine? smile

11

(27 odpovědí, posláno do VMA - I)

Já se z tebe poseru chlape smile Bomba! cool  BTW,už jsi topspídoval tu dvěstědvacetdvojku? Já už jeden kanál udělal smile

12

(33 odpovědí, posláno do VMA - II)

Martine jak to vypadá s novou výhybkou pro centr?

Pánové,včera jsem si byl u kolegy Avometa VMA-1 poslechnout,v kombinaci kazzatelovou s "třistatřicítkou" a Hypou na předku.
Musím říct hned na úvod,že mě to posadilo na zadek. Sám mám doma dvojky,ale to co jsem včera slyšel mě překvapilo.
Mou testovací nahrávku jsme po několika minutách zahodili pro její nedostatečnou kvalitu  big_smile

Nejsem sice žádný audioredaktor,ale pokusím se napsat svým spůsobem dojmy:
První co mě překvapilo v porovnání s dvojkami jsou rozměry,bedny jsou dvakrát takové co dvojky.  :shock:
Oproti dvojkám mají bedny lepší spodek-holt ten desetipalec oproti osmipalci ve dvojkách je slyšet,basy jdou hodně hluboko,na mě působily jako jemné. Ze středů jsem byl zpočátku na rozpacích,na mých dvojkách se mi jeví jako výraznější,ale po delší době poslechu jedniček jsem si uvědomil že je u mě doma něco špatně,zřejmě problém zesilovače...
Výšky jedniček jsou nenápadné a perfektně čisté. Celkově je přednes beden "rovnej jak lavica" a perfektní. Výkonu mají bedny v kombinaci s dépéáčkem zcela dostatečně,zvuk má neskutečnou páru a i ve vyskokých hlasitostech zůstává zvuk čistý.
Myslím že Martinovi se povedly perfektní bedny a super cenu,které hrají jak ďas.
Tímto děkuji kolegovi Avometovi za umožnění poslechu a celkově příjemně strávené včerejší odpoledne. big_smile

14

(40 odpovědí, posláno do VMA - II)

A nechceš to udělat volitelný? Buď zapínaní DC Triger,nebo audiosignálem,tím trigrem  (já ho na AVR mám) to nebudou moct zapínat PCčkáři......ten obvod přece není tak složitej.....

15

(33 odpovědí, posláno do VMA - II)

Je problém s výhybkou Martine? Osobně bych byl skoro raději za 16 Ohm.......4 Ohm mi asi nedá AVR (nechci jej pokoušet a i spousta novejch AVR je IMHO až od 6 Ohm)
Co by znamenala varianta s 8R a pasivem v podobě druhýho repro? Tím pádem by nebyly basreflexy? Mě se ty basreflexy zepředu líbily......

16

(40 odpovědí, posláno do VMA - II)

Tak nějak jsem to Martine čekal......:( už podle tý ceny.....

17

(33 odpovědí, posláno do VMA - II)

Čau Martine,jak to vidíš s novou výhybkou? Bude se nějak výrazně měnit oproti původní?

18

(40 odpovědí, posláno do VMA - II)

Víš Martine na co to přijde? Připadá mi že za ty peníze co to bude stát musí bejt přece lepší volba to postavit,ne?

19

(40 odpovědí, posláno do VMA - II)

Tak 9k je naprosto luxusní snad až nereálná cena!:) To dotuješ?:) Jsou Martine nějaké bližší info k zesilovači a výhybce před ním?

V Bi-Wire mám dvojky-musím říct,že za předpokladu že to chce člověk živit z AVR,tak použití nevyužitých konců ze 7.1 na zapojení bi-amp má něco do sebe.
Předpokládám ale,že jedničky asi nikdo z AVR živit nebude a pro ty co to živí z DPA a podobně se přidávám k názoru Martina-podle mě jedny slušný káble stačí,bi-wire nic nepřidá.

BTW pánové,s Alešem Bílým jsem se potkal minulý týden osobně. Chlapík zhruba ve stejném věku jak já,příjemný a seriózní,skouknul ten můj navalenej roh na dvojkách.
Vaše ozvučnice jsou v dobrých rukou.:)

22

(33 odpovědí, posláno do VMA - II)

Martine můžeš si mě zapsat do seznamu na ty střeďáky? Nerad bych aby se pak dělal centr s něčím jiným,když mám VMA2 s TB.....:(

23

(97 odpovědí, posláno do VMA - I)

kammo122 napsal:

mam sony ta-f550es

Není špatnej,když se potuní. Už v originále to není úplný hnůj,když se mu věnuje nějaká ta péče,bude ti ke dvoupásmu stačit.

24

(40 odpovědí, posláno do VMA - II)

Kua Martine,vidím že zas budu příští rok utrácet.:)

25

(33 odpovědí, posláno do VMA - II)

Teď mám v pixli od Geniusu 2x ARN116/4 + Vifa BC25SC06-04 v tuto chvíli ARN napřímo a vifa zatím jen přes 2u2 kundík,těžko ale říct jestli by tomu vůbec lepší výhybka pomohla-jestli to stojí za tu námahu.