126

Re: VMA-I třípásmo: Peerless SLS 10", SB Acoustics SB15, Wavecor TW030

junglik veľmi dobry napad

127

Re: VMA-I třípásmo: Peerless SLS 10", SB Acoustics SB15, Wavecor TW030

Souhlas s Jirkou. VMA-I chtějí pořádné krmení a možnost použít dva zesilovače pro biamp je plus.

Jinak osobně bych kabelům velkou váhu nepřikládal (samozřejmě při zachování rozumného průřezu a kvalitního mechanického zpracování). Absolvoval jsem několik slepých testů a nikdy nic. Ve finále pohořeli i zlatouší znalci, kteří dlouze popisovali rozdíly v barvě jednotlivých nástrojů. Naslepo nepoznali dvoulinku od Cardasu za 15 kKč ...

Mmch., v sobotu jsem byl v Táboře u Aleše Bílého. Kromě několika dýhovaných beden tam stály i krásné bílé korpusy na velká třípásma + centr + další malé. Moc hezky navržené zaoblení bočních hran, celkově dobré zpracování i lak. Vypadalo  to opravdu profi. Mohu vědět pro koho jsou a čím to bude osazené? Myslel jsem že další VMA-I, ale Aleš říkal, že to bude něco jiného.

128

Re: VMA-I třípásmo: Peerless SLS 10", SB Acoustics SB15, Wavecor TW030

junglik: Elektrické vlastnosti bych do srovnání biwire/singwire raději netahal. Jednak to co popisuješ jsou dosti zanedbatelné jevy (stěží měřitelné) a druhak bych ti klidně našel elektrické argumenty proti biwire.

Krecek: Ty bílé bedny jsou zakázka někoho jiného, jenom jsem je u Aleše viděl. Nově je možné stejný lak použít i pro moje projekty.

Pokud jde o biamp, tak ten by skutečně měl mít přínos. Ovšem neznamená to, že na výšky stačí slabší zesilovač, to rozhodně ne. Přijde mi lepší dimenzovat správně jeden koncový zesilovač, než používat dva horší.

PS: Už mi hraje ořechový pár VMA-I MKII. Bude možné si ho poslechnout u mě.

129

Re: VMA-I třípásmo: Peerless SLS 10", SB Acoustics SB15, Wavecor TW030

Krecek: fakt nepoznali? jak to přijali? wink
Check: četl jsem o nich, budu experimentovat s tím co mám zatím doma...

130

Re: VMA-I třípásmo: Peerless SLS 10", SB Acoustics SB15, Wavecor TW030

http://vmaudio.cz/clanky_pokracovani/vma_1/vma-i-mk-ii-orech/1_mini.jpg http://vmaudio.cz/clanky_pokracovani/vma_1/vma-i-mk-ii-orech/2_mini.jpg http://vmaudio.cz/clanky_pokracovani/vma_1/vma-i-mk-ii-orech/3_mini.jpg http://vmaudio.cz/clanky_pokracovani/vma_1/vma-i-mk-ii-orech/4_mini.jpg http://vmaudio.cz/clanky_pokracovani/vma_1/vma-i-mk-ii-orech/5_mini.jpg http://vmaudio.cz/clanky_pokracovani/vma_1/vma-i-mk-ii-orech/6_mini.jpg
Přidány nové fotky.

Reprobedny jsou na prodej, je možné se domluvit na poslechu.

131

Re: VMA-I třípásmo: Peerless SLS 10", SB Acoustics SB15, Wavecor TW030

taky voblemcaný střeďáky :-)

132

Re: VMA-I třípásmo: Peerless SLS 10", SB Acoustics SB15, Wavecor TW030

Konečně jsem našel vhodná kolečka pod mé bedny.
Viz : http://www.montako.cz/produkt/308_otocn … 36glp.aspx
Zapustím je do podstavců (viz o stránku zpět), takže nebudou vůbec vidět a dolů budou vyčnívat jen o cca 5-10 mm).
Konstrukce je dostatečně bytelná a vlastní kolečka jsou potažená vrstvou šedé gumy.  Nic nebude rezonovat, z mé zkušenosti na tvrdé podloze lepší řešení než hroty.

Když už budu něco dělat, zvažuji finální úpravu designu.
Děti jsou vcelku rozumné, na bedny nasahají, není důvod montovat původně zvažované kryty.

Velké černé měniče mi ale těžce neladí ke zbytku pokoje a sestavy.
Rád bych je částečně stříknul na světlo/stříbrno.
Nejspíš takto nemohu upravit kopulky výškáče a střeďáku.
Basreflex - není problém (mmch. - je jen přišroubovaný nebo i přilepený?), příruby měničů - také ne.
Ale myslíte, že se na zvuku negativně projeví, když lehce stříknu i vlastní membránu basáku?
Myslím jen lehký nástřik barvou - ne silnou vrstvu gumolaku ala AlesK.

Ještě jeden dotaz - vyměnil bych i původní černé imbus vruty za světlé.
Jaký je to rozměr a délka, jsou jen šroubované, nebo i pojištěné lepidlem?
Díky za rady a info.

133

Re: VMA-I třípásmo: Peerless SLS 10", SB Acoustics SB15, Wavecor TW030

Píšou výšku kolečka 54 mm. To aby ti zbyl ze soklu tlustého 50mm nějaký materiál, tak by musela kolečka hodně přečuhovat. V hornbachu jsem kupoval otočná gumová kolečka vysoká 35mm - to už by šlo a mělo by to dokonce za co držet v té MDF.

V žádném případě nesmíš stříkat nebo lakovat membránu ani závěs výškáče. Pokud dodržíš hodně tenkou vrstvu, tak bys mohl stříknout střeďák, na basáku už nějak extra tenká vrstva být nemusí, ale stejně by neměla být těžká. Ovšem závěsy nestříkej - zejména u basáku by ti lak časem stejně slezl. BR je přišroubovaný, šroubky 4x25 nejsou jištěny žádným lepidlem (prodávají se mimochodem i nerezové).
Přiznám se ale, že se mi navrhovaná úprava nelíbí a stříbrné měniče mi přijdou naprosto hnusné.

Raději bych realizoval ten krycí rámeček. Uvažovali jsme s kamarádem, že by ten rámeček tvořily dva ocelové dráty "obepnuté" kolem měničů, druhý by vytvářel odsazení. Na tom napnutá průzvučná tkanina. Držely by to neodymové magnety přicuclé na šroubky u basáku.

134

Re: VMA-I třípásmo: Peerless SLS 10", SB Acoustics SB15, Wavecor TW030

Díky za rady. Takhle malá a přitom gumová kolečka jsem zatím nikde nenašel. Jen malé plastové válečky, místo kloudné osy silný drát, po pár přesunech se to celé ohnulo a začalo drhnout. Byl by odkaz? V ČB Hornbach nemáme sad .
Zvažoval jsem díru skrz celý sokl a vlastní kolečka nalepená v rozích beden. Sokl je pouze kamufláž ...

Neboj, dcera má v pokoji stará černá 3-p AQ, napřed to zkusím nanečisto na nich a pak se teprve uvidí.
Ty černé reproně  jsou pěkné u tmavší dýhy, ale u mě je to jak díra do pekla (citace mé Paní...).
Vše kolem přírodní dřevo + hliník + stříbrná.
Aby by nebylo příliš stříbroplastové, zvažuji dva odstíny stříbro/šedé (jiná na příruby a basreflex, jiná na membrány)
Až se budeš nudit, zkus to hodit do Tvé PC vizualizace.
Až Ti povezu Petrův hardware, máš u mě láhev ultrajemné meruňkovice 2011 ...

PS : mmch., na spodek budu dávat i štítek s gravírováním (typ+výrobce), chceš tam celé jméno nebo jen Check? Původně tam měla být i děkovná zdravice výrobci, ale moc písmen - moc drahé smile .

Naposledy upravil: Krecek (2012-01-25 15:43:51)

135

Re: VMA-I třípásmo: Peerless SLS 10", SB Acoustics SB15, Wavecor TW030

http://www.hornbach.cz/
Ale nemají eshop. A teď na ně koukám a kolečka jsou plastová, ale když tak zkouším po laminu jezdí dobře. Otáčí se to na namazaných kuličkách, které ale nejsou jinak moc kryté, jenom zalisované.

Mě se kombinace černých repro se světlou dýhou líbí. Naopak se mi nelíbí kombinace stříbrných repro se světlou dýhou, to bude vypadat jak od kolotoče. V domácích podmínkách to nelze udělat tak, aby to bylo vkusné.
Když si zadáš do googlu "peerless hds exclusive" najde ti to zvukově vynikající repra se stříbrným phaseplugem a košem. V reálu jsou celkem hezká, ale stejně bych je raději stříknul na černo, najdeš také spoustu threadů, kde si vlastník po čase uvědomil, že to moc hezké není a stříknul je na černo.

Stačí "VMA-I".

136

Re: VMA-I třípásmo: Peerless SLS 10", SB Acoustics SB15, Wavecor TW030

Tisíc lidí, tisíc chutí.. ale mě to příjde jako absolutní zvrhlost! Nedokážu si předtavit interiér, kterej by mě to donutil přestříkat. O to víc tam bude čučet ten černěj výškáč.

137

Re: VMA-I třípásmo: Peerless SLS 10", SB Acoustics SB15, Wavecor TW030

OK, stříknu to tedy na zlato cool
Klidně mi nadávejte do zvrhlíků, třeba to alespoň někoho vyprovokuje udělat tu PC vizualizaci ...

138

Re: VMA-I třípásmo: Peerless SLS 10", SB Acoustics SB15, Wavecor TW030

Krecek: nech si to stříkání ještě rozležet v hlavě....je dobré se úplně odpoutat od přemýšlení nad tím a po čase se k tomu vrátit, člověk najednou všechno vidí střízlivěji wink

139

Re: VMA-I třípásmo: Peerless SLS 10", SB Acoustics SB15, Wavecor TW030

Z mého PC modelu stejně nic moc nepoznáš (realita je stejně jiná). Vyfoť pořádně bedny a nech si měniče přebarvit ve photoshopu.
Mimochodem ta kolečka by se mohla přišroubovat přímo do rohů bedny, skrz sokl by vedly díry (musel by se také přišroubovat) a dole by zbyla škvírka pouhých několik mm. Stejně aby se kolečka mohla otáčet, potřebují vyférzovat do soklu veliký průměr, s nižší výškou - takže to vyjde akorát.

140

Re: VMA-I třípásmo: Peerless SLS 10", SB Acoustics SB15, Wavecor TW030

Obrázky MKII 3w někde jsou?

141

Re: VMA-I třípásmo: Peerless SLS 10", SB Acoustics SB15, Wavecor TW030

Například tady v příspěvku 130

142

Re: VMA-I třípásmo: Peerless SLS 10", SB Acoustics SB15, Wavecor TW030

Tak kolečka jsem nakonec použil tato, viz :
http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.ph … p;start=60
Funguje to skvěle, vřele doporučuji.

143

Re: VMA-I třípásmo: Peerless SLS 10", SB Acoustics SB15, Wavecor TW030

Pánové,včera jsem si byl u kolegy Avometa VMA-1 poslechnout,v kombinaci kazzatelovou s "třistatřicítkou" a Hypou na předku.
Musím říct hned na úvod,že mě to posadilo na zadek. Sám mám doma dvojky,ale to co jsem včera slyšel mě překvapilo.
Mou testovací nahrávku jsme po několika minutách zahodili pro její nedostatečnou kvalitu  big_smile

Nejsem sice žádný audioredaktor,ale pokusím se napsat svým spůsobem dojmy:
První co mě překvapilo v porovnání s dvojkami jsou rozměry,bedny jsou dvakrát takové co dvojky.  :shock:
Oproti dvojkám mají bedny lepší spodek-holt ten desetipalec oproti osmipalci ve dvojkách je slyšet,basy jdou hodně hluboko,na mě působily jako jemné. Ze středů jsem byl zpočátku na rozpacích,na mých dvojkách se mi jeví jako výraznější,ale po delší době poslechu jedniček jsem si uvědomil že je u mě doma něco špatně,zřejmě problém zesilovače...
Výšky jedniček jsou nenápadné a perfektně čisté. Celkově je přednes beden "rovnej jak lavica" a perfektní. Výkonu mají bedny v kombinaci s dépéáčkem zcela dostatečně,zvuk má neskutečnou páru a i ve vyskokých hlasitostech zůstává zvuk čistý.
Myslím že Martinovi se povedly perfektní bedny a super cenu,které hrají jak ďas.
Tímto děkuji kolegovi Avometovi za umožnění poslechu a celkově příjemně strávené včerejší odpoledne. big_smile

144

Re: VMA-I třípásmo: Peerless SLS 10", SB Acoustics SB15, Wavecor TW030

Já bych je chtěl slyšet s SPaudio A200. Klidně bych byl ochoten zaplatit rozumné vstupné wink

145

Re: VMA-I třípásmo: Peerless SLS 10", SB Acoustics SB15, Wavecor TW030

A200 už tu na návštěvě byla a bude zase. Snad to půjde domluvit, že by jsi si mohl přijít.

146

Re: VMA-I třípásmo: Peerless SLS 10", SB Acoustics SB15, Wavecor TW030

Zdravím, tak prvé VMA-I MK II už hrajú skoro týždeň  na Slovensku.
Prajem Martinovi aby prekonal pripadne obavy slovenských audiofilov a neboli dlho samé.
Ďalšie podrobnosti neskor...

147

Re: VMA-I třípásmo: Peerless SLS 10", SB Acoustics SB15, Wavecor TW030

Tento projekt nahradily nové reprosoustavy VMA-I SL

148

Re: VMA-I třípásmo: Peerless SLS 10", SB Acoustics SB15, Wavecor TW030

Upřímně nechápu, proč jsi původní VMA-I nahradil. Ne každý bude akceptovat horší vejškáč a menší objem bedny. Myslím si, že by měli být dostupné obě varianty současně.
Mercedes tě taky nenutí kupovat pouze sportovní verze. wink

Naposledy upravil: Basstl (2013-04-22 07:03:29)

149

Re: VMA-I třípásmo: Peerless SLS 10", SB Acoustics SB15, Wavecor TW030

Nově použitý výškáč ve VMA-I SL je sice o něco levnější, ale rozhodně nehraje hůř. Nemám možnost to teĎ přímo porovnat, ale mě to přijde minimálně stejné, možná i lepší. Myslím si, že opravdu veliký podíl na zvuku má nová optimalizace difrakcí.
Ža nedlouho bude dostupná větší verze VMA-I EVO s turbem na basech smile.

150

Re: VMA-I třípásmo: Peerless SLS 10", SB Acoustics SB15, Wavecor TW030

V tom případě beru zpět. smile
Ne EVO jsem zvědavej.