Téma: Logo + štítky

Hrál jsem si s výběrem fontu na loga, ještě vybírám šířku čáry a velikost písma. Dopředu na bednu pod basák by mělo přijít logo VMAudio - stříbrné písmo na černém podkladu - obdélníček se zaoblenými rohy. Do zádu k terminálům pak přijde štítek na stejném podkladu s VMA I SL, impedance 6 Ohm, 30 - 20 000 Hz, seriové číslo a další parametry.
Porovnávejte tedy jenom nápis VMAudio a dejte prosím vědět, která čísla řádků se vám líbí, případně, které vám přijde nejlepší. PDF je možné vytisknout, vystříhat a přiložit nebo lehce přilepit na bedny, které máte doma. Logo pak bude dostupné pro všechny, kteří budou mít zájem.
Já preferuju logo na řádku 92. Podle mě by nemělo být logo zcela čitelné z velké dálky, ale jenom když přijde člověk blíž.
Loga ke stažení

2

Re: Logo + štítky

vím že ti asi moc nepomohu, ale přijde mi zbytečné ničit vzhled krásné přírodní dýhy vepředu nálepkou.
(doufám že bude na výběr ji vepředu neosadit)
vzadu je to jedno, tam jsem pro aby byly parametry:
přesný typ bedny
impedance
citlivost
výrobní číslo či datum výroby
např takto:
http://www.imagehosting.cz/images/wma23pinfo.jpg
+ výr sn, datum výroby, např u mne: 3.11.2013

Naposledy upravil: bandolier.wz (2013-12-09 00:20:46)

3

Re: Logo + štítky

Já to beru jako důležitý názor a vidím na tom kus pravdy, takže děkuji. Možná kdyby ty písmenka byla samostatně vyříznutá a nalepená, tak byla méně rušivá a více zapadala do designu.  Podkladem by pak byla dýha a písmenka by mohla být třeba černá.
Nebo by bylo fajn, aby přední logo bylo kulaté a tedy nějak graficky zpracované. Kulaté logo alespoň z části by lépe zapadlo mezi kulaté reproduktory a BR.
Uvítám další názory na logo a jak a kam ho dát.

4

Re: Logo + štítky

mi se líbí toto http://vmaudio.cz/punbb/viewtopic.php?pid=1049#p1049
konkr http://www.2i.cz/afea85af7c
ale zase na světlé dýze (např můj MODŘÍN) by to asi nebylo vidět
já osobně bych nechal přední stranu prázdnou a dozadu dal jednoduchou samolepku s infem, jak jsem psal v minulém příspěvku

5

Re: Logo + štítky

K těm vyřezaným písmenkům jsem také došel jako k nejlepšímu řešení. Dal bych je celočerné, to je vidět na všem a ladí s barvou reproduktorů a bassreflexů. A případně potom pod síťkou to nebude svítit.

6

Re: Logo + štítky

Font vyzera dobre. (OT: pozor na licenciu k nemu ak nie je free)

S umiestnenim pod basak neviem, mne sa celkom pozdava riesenie co mam prave doma:
http://www.audiocamp.net/data/custom/11 … _510_1.JPG

7

Re: Logo + štítky

Díky za pochvalu. Font je free.
Na výškáči to být nemůže, nepoužívám výškáče s velkou přírubou. Na EVO dokonce není ani žádná rovná plocha. Takže připadá v úvahu umístění pod basákem nebo pod BR.

8

Re: Logo + štítky

Dal jsem konečně finální poptávku firmě na finální logo. 1mm hliník, černý elox, potisk laserem. Logo si můžete vytisknout, podlepit kousíčkem oboustrané lepící pásky, ušmudlat prstem, aby méně lepila a zkusmo nalepit na bedny. U mě tato velikost vypadá z poslechového místa dobře a i jiné značky mají podobnou.
Logo bude pak samozřejmě dostupné za pár kaček pro všechny.
http://vmaudio.cz/download/vmaudio_logo_final.pdf

Líbí se vám?

9

Re: Logo + štítky

Už mám vylaserovaná loga na 1mm duralovém eloxu. Kdyby tedy někdo chtěl nová loga tak stojí 100 Kč 2 kusy + 100 Kč pošta. Foťák je teď na dovolené, takže budou fotky až za pár dní.

10

Re: Logo + štítky

Udělal jsem pár návrhů štítků do zádu nad terminál.
Můžete si to vytisknout, vystříhnout a přiložit k zadní straně reprobedny nad terminály na vyzkoušení. Zaoblení a šířka štítku je dělaná aby padla k šířce a poloměru terminálů. Font nadpisu stejný jako font loga. Font textu jednodušší, aby byl čitelný.

Do loga bych chtěl zakomponovat křivku fr. charakteristiky. Buď pod logo, nad logo, se svislou osou nebo bez. Pod logem je problém s některými charkami, které vykazují pokles na basech - blbě to jde zarovnat. Tedy lepší se mi zdá poloha nad logem. Jentak křivka bez ničeho je o ničem. Tedy chtělo by to svislo osu, jak jsem dal naposled. Akorát mi to teď přijde přeplácané a bude potřeba zvýšit štítek a více to rozházet.

11

Re: Logo + štítky

Poupravil jsem štítky. Dal jsem pryč rozměry, které mi přišly zbytečné. Ostatní parametry jsou podle mě patřičné. Vlastníci repro často totiž zapomínají co vůbec doma mají, tak je užitečné základní info připomenout na štítku.

Charka na variantách 7 a 8 s přidanými osami se mi nelíbí. Nejvíce se mi líbí varianta s charkou nad názvem - 1,2,6.

Co na to říkáte vy?

12

Re: Logo + štítky

V podstate súhlas. No skús ešte rozšíriť variantu s popiskom vertikálnej osi a pridať ešte na úplne dole osu horizontálnu. Ale f[Hz] úplne napravo a legendu napr. 20, 200, 2k, 20k.

Alebo aspoň značky (bodky) po 3dB namiesto a bodky i horizontálne v nejakom kroku. Tú variantu s chárkou úplne hore.

Naposledy upravil: miero (2014-08-13 20:23:57)

13

Re: Logo + štítky

Ještě jsem vypustil ladění BR a tloušťku stěn MDF. Ladění je obsaženo v základním fr. rozsahu a tloušťku stěn vystihuje lépe hmotnost celé bedny. Přišel mi při porovnávání štítek moc veliký. Rovněž jsem vypustil jakékoliv experimentování s popiskami os grafu a mřížkou - je to pak příliš přeplácané. Nechám jenom tu křivku samotnou. Raději všechny grafy přiložím na katalogovém listu na papíře. Chci mít na všech bednách stejné rozměry štítku obsahující stejné informace, takže jsem se snažil spíše snížit jeho velikost.
Také mi přijde hezčí mírný obdélník a dole větší volný okraj než na bocích.

Materiál jsem zvažoval samolepku od 3M asi 0,15mm tlustou nebo 0,5/1 mm eloxovaný plech. Aktuálně to vidím na 0,5mm plech nalepený přímo na bedně.

Poslední návrhy - nejlepší se mi zdá 5 a 6.

14

Re: Logo + štítky

Aktuální návrhy - nejvíce se mi líbí 6, 12, 14. Popisky osy přidané k 14 (dB, Hz) se mi nelíbí, protože tam nechtějí zapadnout - není tam na ně místo.
Mezi 6,12,14 se nějak neumím rozhodnot - líbí se mi stejně.

Varianta 12 je samořejmě nejlevnější, varianta 6 stojí o 15% více a varianta 14 o 50% více (v podstatě to odpovídá ploše). Ono to ve 100ks už není moc levná záležitost, takže i cena má význam.

15

Re: Logo + štítky

ten graf na stitku je skor na paradu ako pre info, takze 14 by som vylucil ... a na paradu staci i varianta 6, len ak by ten graf na stitku nevyzeral dobre tak pouzit 12

Naposledy upravil: miero (2014-08-14 16:05:32)

16

Re: Logo + štítky

http://vmaudio.cz/download/logo_stitky/m/1.jpg http://vmaudio.cz/download/logo_stitky/m/2.jpg http://vmaudio.cz/download/logo_stitky/m/3.jpg
Loga jsou hotová, více se mi líbí až pod bassreflexem, než přímo pod basákem. Zatím jsou nalepená jentak málo. Zaměřím správnou pozici a nalepím je pořádně. Jestli tedy nemáte lepší nápad?

http://vmaudio.cz/download/logo_stitky/m/4.jpg
Od leva 6 a 14
http://vmaudio.cz/download/logo_stitky/m/5.jpg
Od leva 1 a 12
K variantám štítků 6,12,14 udělám ještě varianty pro všechny bedny. Ale obávám se že verze 6 nebude dobře vypadat s dalšími druhy charek. Kdo tomu nerozumí, tak si snad bude i myslet, že je to jen nějaká čmáranice. Tedy už se spíš rozhoduji mezi variantami 12 a 14. Kde mě u 14ky láká obdélníkový rozměr, který vypadá dobře na bednách. Holt se to o tu parádu prodraží.

17

Re: Logo + štítky

Aktuální návrhové varianty pro tři různé bedny. Přestává se mi líbit varianta, kde je křivka fr. charakteristiky bez os - není jasné oč se jedná pro laika. Tedy aktuálně přemítám mezi variantou 3 a 4.

edit: Ještě jsem přidal čtvrtou stránku s redukovanými parametry a předělal jsem do angličtiny nejvíce se mi tam líbí varianta 6. Myslím, že je to finalista, co vy na něj?

http://vmaudio.cz/download/stitek_final.png

18

Re: Logo + štítky

A logo úplne pri zemi?

Jj, posledný štítok je lepší smile Ešte skús dať +/- 3dB na koniec riadku, a prípadne aj zvýšiť rozlíšenie vertikálnej osi - 90-70dB

19

Re: Logo + štítky

Logo u země jsem zkusil a přijde mi to divné - je to takové moc roztržené. Nejlepší bude opravdu logo pod BR - působí to kompaktně.

Aktuální návrhy v PDF. Přesunutí +-3dB pomohlo - má to spád. S větším rozlišením charky se z toho také něco odečte. Ale už slyším někoho jak říká, že je to nějaký hrbatý smile. Napadají ještě někoho nějaké vychytávky? Já už tam nic nevidím, když na to koukám X hodin.

http://vmaudio.cz/download/stitek_final2.png http://vmaudio.cz/download/stitek_final3.png

edit: Ještě jsem přidal verzi s webovou stránkou dole

Chtěli byste dodatečně i štítky na starší reprosoustavy VMA-I SLIM, VMA-I, VMA-I MK II, VMA-II, VMA-II REV včetně loga dopředu?

20

Re: Logo + štítky

ešte jeden nápad ... bez "www."

21

Re: Logo + štítky

Jo zase lepší bez www. Taky jsem dal velká písmena a font jako logo, takže to zastupuje zároveň funci loga, web stránky i označení made in Czech Republic smile

http://vmaudio.cz/download/stitek_final4.png

22

Re: Logo + štítky

JJ, lepšie :-) A možno by to ešte znieslo trošku užšie okraje.

23

Re: Logo + štítky

To už ani nechci, šířka okrajů ladí s poloměrem zaoblení rohů a ten zase ladí s poloměrem terminálů vedle kterých štítek bude. Zkus si to z PDF vytisknout, vystřihnout a přiložit na bednu, jako to dělám já.

24

Re: Logo + štítky

http://vmaudio.cz/download/stitky/1.png http://vmaudio.cz/download/stitky/2.png http://vmaudio.cz/download/stitky/3.png http://vmaudio.cz/download/stitky/4.png http://vmaudio.cz/download/stitky/5.png http://vmaudio.cz/download/stitky/6.png http://vmaudio.cz/download/stitky/7.png http://vmaudio.cz/download/stitky/8.png http://vmaudio.cz/download/stitky/9.png http://vmaudio.cz/download/stitky/10.png http://vmaudio.cz/download/stitky/logo.png

Takže takhle vypadají finály. Hlaste se kdo chcete štítky ke svým existujícím repro. Ještě bych uměl udělat i štítek SLIMLINE pro chynu.
Materiál loga mám aktuálně 1mm, všechno nové už bude 0,5mm (vypadá to líp). Tedy materiál je 0,5mm DURAL černě matně eloxovaný a popisky jsou vylaserované (odpařená vrstva eloxu). Laserování vypadá líp než frézovaný gravír - má to lepší kontrast, ostřejší hrany. Materiál je eloxován v celých deskách velice kvalitně. Po ožíznutí na daný rozměr je tedy hrana stříbrnná, což hezky souhlasí s popisem. Pro snadnou aplikaci budou ode mě loga i štítky podlepeny tenkou oboustrannou lepící páskou. Akorát si oříznete ostrým zalamovacím nožem okraje, strhnete krycí pásku a nalepíte.

cena štítku 155 Kč/ks
cena loga 90 Kč/ks
pošta 100 Kč nebo osobní vyzvedutí zdarma (na Slovensko 150 Kč)

Tedy cena 2ks loga + 2ks štítků 490 Kč + 100 Kč pošta nebo vyzvednutí zdarma. Je možné objednat libovolné kombinace - tedy například nějaké štítky navíc (pro centry na stěně nebo suby).

Pro nové vlastníky stavebnic součástí stavebnice. Pro majitele kompletně hotových reprobeden starších i nových zdarma. Jenom mi prosím napište na mail váš zájem o konkrétní loga nebo štítky (název štítku), počty ks + poštovní adresu (taky kvůli faktuře) do mailu a nebo zda si pro to přijedete osobně.

Do neděle 24. srpna 20:00 je uzávěrka zájmu. Pak to hned posílám do výroby. Další týden to bude hotové (výrobce dělá rychle). Peníze mi pošlete na účet (POZOR mám nový účet - uveden na webu v kontaktech)  teprve až mi přijdou hotové štítky. Nově mám i Slovenský účet - nebudete tedy muset platit žádné zbytečné poplatky.

25

Re: Logo + štítky

Dal jsem to všechno do kupy a dal na finální poptávku. Od všech, co mi posílali mail, mám znamenáno. Tedy snad to zítra objednám až mi potvrdí cenu a v pátek to tu bude.

edit: Objednáno. Tento nebo příští týden budou štítky a loga hotové.

edit: snížení cen: štítky budou za 150 Kč/ks, přední loga budu dodávat zdarma všem, kteří budou mít zájem

edit: štítky budou až v úterý 9.9, bohužel na mě ve výrobě asi zapoměli