1

Téma: VMA-II sestava 5.1

Přestože jsem Martinovi slíbil že napíšu krátkou recenzi, či lépe názor na reprosoustavu VMA-II ve variantě 5.1, dlouho jsem to odkládal. Ani ne tak z lenosti, no dobře, možná malinko, ale hlavně abych se se soustavou pořádně seznámil. Důvod je prostý. Snadno se pro věc nadchnu, ale stejně rychle vychladnu. V tomto případě to rozhodně neplatí. Ty bedny jsou prostě skvělé. Láska na první pohled co trvá. Nejen že mají nádherný vyvážený zvuk, navíc krásně vypadají a ještě je to okořeněno jejich originalitou a jedinečností.
    Tedy od začátku, jak jsem se k nim vůbec dostal? Nijak se nepovažuju za audiofila, prostě miluju hudbu a potrpím si na kvalitní reprodukci. Rozhodl jsem se dát sbohem své staré reprosoustavě SONY a poohlédnout se po něčem na vyšší úrovni. Po nějaké době prolézání diskuzí, hodnocení, recenzí a poslechových místností, jsem narazil na VMAudio. Domluvil jsem se s Martinem na poslechu, sbalil si pár CD oblíbené hudby a bác. Bylo to. Láska na první poslech. Navíc mě nadchla možnost pořízení reprosoustavy ve formě stavebnice a možnosti výběru povrchové úpravy či dýhy. Fakt že jsem si bedýnky poskládal sám podtrhuje jejich vyjímečnost.
    Samotné sestavení stavebnice není nijak zvlášť složité, i když časově náročné. Což mi vlastně vůbec nevadilo, naopak jsem si to užil. Návody ke stavbě jednotlivých reprosoustav sestavy 5.1 jsou zpracovány poměrně kvalitně a srozumitelně, přičemž nejlíp jsou na tom 3pásma. Každopádně si myslím, že to zvládne každý, kdo už někdy držel letovačku v ruce a má nějaké ponětí o elektronice. Jeden zásadní postřeh při kompletování výhybek, vřele nedoporučuju pracovat s tavnou pistolí v kraťasech. Vřele doslova. Fakt to pálí.
    Jak už jsem předeslal, nepovažuju se za audiofila a ani se necítím dostatečně fundovaný na sáhodlouhé popisy zvuku reprobeden. Kdyby ano, rozhodně by to byly sámé superlativy. Řečeno jednoduše, bedny hrají spvěle. Nadchly mě jak při poslechu vinilů v klasickém stereu, tak v plném 5.1 při sledování bluray. Sestava je promyšlená, dotažená a její schopnosti mě nepřestávají dostávat do kolen. Navíc musím znovu zdůraznit i vizuelní stránku věci, bedny jsou opravdu nádherné, od pohledu solidní kus důstojného masivu.
    Abych to uzavřel, jsem nadšený a nadšení mě neopouští ani po více než půl roce poslechu a testování. Martine, velké díky, skvělá práce a jen tak dál, více tak podařených projektů.

Naposledy upravil: krajta (2016-03-31 07:02:42)

2

Re: VMA-II sestava 5.1

Jsem rád, že jsi spokojen. Díky moc za ohlasy :-).