26

Re: VMA-II třípásmo: Dexon IRB20, Tang-Band W5-704D, Vifa BC25SC06-04

Zálohy jsou zaplaceny, pracovat se začalo, termín dokončení je konec ledna. Průběžně informací moc nebude. Až bude hotovo, tak dám vědět.

27

Volal jsem truhlářovi, bedny jsou slepené, bude se dýhovat. Zapuštění bude dělano podle hliníkových šablon vyrobených na cnc, takže bude velmi přesné.

28

Díky za aktuální info, už se těším na výsledek...

29

Měřil jsem došlé měniče (20ks výškáčů, 20ks střeďáků, 10ks basáků). Všechny mají vynikající konzistenci a přesnost. Kdybych měl zvolit výtěze, tak to bude Dexon a Tangband. Výškáče už je lepší párovat. Rozptyl je malinký, ale mezi nejcitlivějším a nejméně citlivým výškáčem je rozptyl necelých 0,5dB a to už je moc, kdyby se to náhodou mělo sejít k sobě do páru. Některým lidem jsem už měniče (spárované na desetinku decibelu) odeslal. Ti kdo si objednávali kompletní součástky na výhybku, případně ještě sestavené výhybky, si budou muset kapánek počkat. Jednak čekám na bassreflexy, taky čekám na velkou cívku k basáku, které jsem už u prodejce vykoupil. Nechám si je vyrobit přímo na zakázku, al výroba bude trvat měsíc.

30

Jelikož nám právě končí leden, tak bych se chtěl zeptat jak to vypadá s bednama od Alexeje.

31

Volal jsem Alešovi, ještě se to finišuje. Koncem příštího týdne bych si proto měl jet. Doufám, že ty čtyři páry do autanacpu, abych nemusel jet s přívěsem smile. Dva páry odveze Vpernik sám.
Vzhledem k tomu, že teď nemám čas proto jet, tak lehké zpoždění nevadí, hlavně když to dopadne všechno tak jak má.

32

Samozřejmě že je nejdůležitější výsledek, mírné zpoždění vůbec nevadí. Hlavně to při té přepravě nepotluč wink

33

Dobrý den pánové.
Hlásím se do klubu.
Od včera hraji, tedy nejdříve jedna, dnes už obě.
Dojmy později, foto taky, ale už ted vím, že je to .....

34

No to jsou fóoory! smile
Safra chlape povídej, přeháněj (tedy nepřeháněj, mluv pravdu)..... Jak to hraje? I na ty fotky jsem zvědavý!

35

Zdravim, clovece- tiez by ma velmi zaujimalo ako ti to hraje... A co ostatny VMAckari ? Stavia tieto sympaticke bednicky tiez niekto okrem mna? U mna to ide, sobotu sa hadam dostanem k dyhovaniu zrazenych hran smile

36

Tak, povedlo se mi konečně úplně obnovit diskuse - už to není v obrázcích.

V sobotu odpoledne si jedu pro hotové ozvučnice.

37

Zatím foto, není moc času.
Já moc nerad popisuji jak co hraje, ale večer se pokusím.
Zatím jenom finál hrajících.
www.volny.cz/patrik_ozana

38

check
dobrá práce, díky!

treponema
mooooc pěkné, závidím. Já jsem čekatel na korpusy dělané Alexejem, už se nemůžu dočkat... Určitě to bude taky krásná práce.

39

Ještě se dodělávají poslední detaily, vyzvednutí jsme s Alešem posunuli na zítřek.

treponema: Máš nějaké poslechové hodnocení už? Ono stačí líbí/nelíbí; čekal jsem že to bude lepší, nebo to předčilo moje očekávání; basů, středů, vejšek málo/moc. Dá se hodnotit reálnost hlasů, vykreslení prostoru atd...

40

Poslechová zkušenost.
Spolupracující:
1. DPA 330 MK4
2. Esi Juli + Casea Sirius 2
3. SupraPly 3.4
4. Signálový Oyaide Accros 750
5. Místnost 18 m2, akusticky upravné (zatím ale ne úplně dodělané - boule kolem 80 hz)

Vždy když sedám k poslechu nových beden, dávám si čas.
Ono totiž psychoakustika je opravdu prevít, člověk něco očekává, ale nicméně je zvyklý na repro, které poslouchá denně.
Nechal jsem je taky dva dny rozehrát, pro jistotu.

Já jsem s reprodukci spokojen, obecně proto, že VMAčka zní pro mně neutrálně a dají se bez stresu poslouchát non stop.
Řekl bych tedy, že nepatří do kategorie beden ostrých jako břitva, resp. "přehnaně" přesných. Proto jsem si taky mohl lépe vychutnat méně zdařilé masteringy. Svázání meničů je hladké, bezešvé, nepozoroval jsem žádné potíže, VMA zní jednopásmově. Vokály jsou čisté, zní nenásilně, sykavky přirozené. Prostorová složka v pořádku, žádné slévání, falešny jednoprostor (jak známé z některých komerčních produktů), jen ojedinělě jsem nabyl pocitu, že reprodukce trochu sedí v bedně (možná to byl problém nahrávky). Na malé třípasma je projev dostatečně mohutný, za nadstandardní se mi jeví předo zadní vyobrazení prostoru, ačkoliv nástroje či objekty "úplně v pozadí" zní velmi nenápadně až titěrně, nicméně jsou tam a dá se je bez námahy identifikovat. K basové složce bez připomínek, žádne hučení se nekoná (krom toho způsobeného akustikou místnosti), množství mi připadá vyvážené zbytku spektra a prostě se mi líbí, dokonce bych řekl více než z mojich druhých beden, viz. obrázek. Samozřejmě jedná se o 20cítku a spodnějši oktáva je jen naznačená, to mi však toliko nevadí, ba dokonce mi to možná i více vyhovuje. O kvalitu Dexonu se tedy není třeba obávat, je to opravu solidní basák, Martin věděl proč ho zvolit. Výška Vifa za ty peníze opět bez připomínek, ona bude asi tou příčinou decentní reprodukce. Zní decentně až nenápadně, ne však vyloženě uhlazeně, barvu (nebo témbr) jak na textil vnímám taky pozitivně. Možná by mohla hrát mirně strukturovaněji (tedy řekněmě přesněji a detailněji) a rychleji, dá-li se to takto nazvat (hmm, hifi slovičkaření...). Prostě a jednoduše mně se reprodukce natolik líbí, že si možná udělám jedny pro sebe. Martinovo ladění mi tedy vyhovuje.

A co bych si přál ? VMA2 SE smile:):)
S trošičku přesnější výškou třeba od Vify nebo třeba z VMA1 (tu ale neznám) a kdyby k tomu ještě dohodit
trošičku větší basáček + trošilinečku více ambience na středech, asi bych mohl být naprosto spokojen léta. VMA1 podoba se mi opravdu nelíbí, design VMA2 je perfektní. Porovnával jsem s bednama z obrázku (Seas T25, spodek L26). Vetší bedny hrají na první šup lehčeji, jakoby mohutněji. I lehkost a vzdušnost se jeví lépe, detailu je více, pocit přítomnosti silnějí, ale po chvilce se mi to jeví přehnané, střední pásmo se mi zdá že má nějaké ty chloupky navíc a poslech není tak příjemný, Seas T25 je sice rovná, má dobré rozlišení ale zabarvuje, prostě tak trochu sípe, šustí - to se o ni ví a to mi nevyhovuje. Takže VMA jsou opravud na tom dobře, poslouchají se velmi bezstresově a to jsem srovnával s bednou téměř 5x draží.
Ještě poznámka: DPA 330tka je tak akorát, takže VMA budou potřebovat podobné krmení, myslím výkonově.
Kdyby co tak se třeba ještě doptejte, jak jsem psal, takové slovní popisy, to není ono.
Citlivost na umístění v prostoru se mi jeví jako minimální.

Naposledy upravil: treponema (2011-02-13 14:00:49)

41

treponema: Díky za pochvalu, moc mě těší, že jsi spokojen.

všem: Tak pánové, právě jsem vyskládal reprobedny z auta. Řeknu vám, pohled na čtyři páry perfektně zpracovaných beden vyrovaných vedle sebe je vskutku majestátní!
Dva páry už si určitě podobně lebedí na Moravě.

42

Paráda. Co nějaké fotky, nebyly by?

43

Martine, není zač, rádo se stalo, taky děkuji.
Zkus fotečky, rád bych viděl i jiné dýhy.
Dik.

44

http://vmaudio.cz/download/vma_ii_prezentace/truhlar/IMG_1537_mini.jpg http://vmaudio.cz/download/vma_ii_prezentace/truhlar/IMG_1539_mini.jpg http://vmaudio.cz/download/vma_ii_prezentace/truhlar/IMG_1522_mini.jpghttp://vmaudio.cz/download/vma_ii_prezentace/truhlar/IMG_1541_mini.jpg http://vmaudio.cz/download/vma_ii_prezentace/truhlar/IMG_1532_mini.jpg http://vmaudio.cz/download/vma_ii_prezentace/truhlar/IMG_1530_mini.jpg http://vmaudio.cz/download/vma_ii_prezentace/truhlar/IMG_1534_mini.jpg http://vmaudio.cz/download/vma_ii_prezentace/truhlar/IMG_1527_mini.jpg http://vmaudio.cz/download/vma_ii_prezentace/truhlar/IMG_1528_mini.jpg http://vmaudio.cz/download/vma_ii_prezentace/truhlar/IMG_1529_mini.jpg
Malá noční ochutnávka pár desítek minut po oživení poslední várky. Někdě je ještě prach z truhlárny.

45

já věděl že to tam nasypeš než dojedu domu :-)   Hraje mu to hezky klukovi šikovnýmu :-)

46

Krása, už ať to je doma... smile

Můžeš prosím popsat která bedna je čím odýhovaná?

47

Na levo palisandr santos, uprostřed americký ořech, na pravo třešeň. Hrají moje americké ořešáky smile. Doplnil jsem další fotky.

Přijeďte se podívat a poslechnout o víkendu 19.,20. února. Hraje se na DA převodníku HS-DAC, předzesilovači od Customworks - Hypa, koncovém zesilovači Pavla Dudka DPA223 ve verzi JFET.
Všichni jste vítání, bylo by dobré se předem domluvit.

48

a budeme moci tomu dát řádně napít?

49

Ano prosím smile. Co jen zvládne zesilovač. Od tvého poslechu je už BR správně naladěn, takže bas nabyl správné důraznosti.

50

vítečně! termín 19,20 platí? kryje se s hajendem :-(