26

Re: VMA-II subwoofer

Chtěl bych realizovat zapínání subwooferu (kromě síťového vypínače) také pomocí DC napětí trigger výstupů receiverů nebo jejich spínanou zásuvkou.
Chybí někomu na receiveru DC trigger nebo spínaná AC zásuvka? Audio signálem spínat sub nechci.

27

Re: VMA-II subwoofer

A nechceš to udělat volitelný? Buď zapínaní DC Triger,nebo audiosignálem,tím trigrem  (já ho na AVR mám) to nebudou moct zapínat PCčkáři......ten obvod přece není tak složitej.....

28

Re: VMA-II subwoofer

PC čkáři si můžou vytáhnout napájení z USBčka. Kvůli spínání audiosignálem by tam muselo být malé ale kvalitní standby trafíčko, což je několik stokorun kvůli funkci, která stejně nejde uspokojivě odladit.

29

Re: VMA-II subwoofer

O nizozemským Hypexu (http://www.hypex.nl/) neuvažuješ? DS1.2 by měl dát 100W do 4R, je to 300kHz digitál s toroidním napájecím trafem. Nějaký měření je tady:
http://www.visaton-bausaetze.de/hifi/verst100.htm#ds12
Koupit lze za 135 éček tady:
http://www.europe-audio.com/Product.asp?Product_ID=3260
Na webu je i pár modů na jeho různou ekvalizaci pomocí vestavěných vstupních opampů, výrobce pouští informace. Filtry bych u základního subu neviděl jako zas tak důležitý, horní děličku stejně u těch receiverů provádí digitální dsp dekodéru podle nastavení v menu a poťák dolní propusti se pak na nastavuje na fmax. DF v řádu stovek.

30

Re: VMA-II subwoofer

Na něj přijde řada v případě, že DIY řešení selže. Používám 400W verzi v subu k VMA-I.

31

Re: VMA-II subwoofer

Zvažuju jestli si ten sub už neudělat. Jako konec bych asi použil JPA100. Výhybku musím ještě promyslet.

32

Re: VMA-II subwoofer

Máme hotový zesilovač s 2xTDA7293, na desce je integrovaný zdroj, pomocný zdroj, sub výhybka i dálkové spínání napájení. Testuje se to, pak nechám udělat panel a bude hotovo. Skřín leží u truhláře připravená na frézování.

33

Re: VMA-II subwoofer

Dneska jsem dokončil VMA-II subwoofer. Jako zesilovač slouží nakonec podobný modul jako ve větším subu a to Hypex D.S. 2.0 - 150W dá určitě, hlavně má na sobě filtr a možnost laditelného zesílení určité ovlasti frekvencí - kompenzování vlivu místnosti. Použil jsem subwooferový měnič Dayton SD315-88 -dvoucívkáč s paralelně zapojenými cívkami na 4 Ohmy. Ozvučnice s rozměry 480x480x480mm je vyrobena z 25mm MDF s příčnou výztuhou a 100mm Aerovent bassreflexem umístěným v zádu vedle zesilovače (stejný naleznete na VMA-I EVO). Krychlová ozvučnice se mi na subwooferu vždycky líbila, působí to kompaktně, když je basový reprák ve předu hezky uprostřed.
Foto bude až se vrátí foťák z dovolené.

34

Re: VMA-II subwoofer

http://vmaudio.cz/clanky_pokracovani/vma_2/sub/vma_2_sub_m.jpg http://vmaudio.cz/clanky_pokracovani/vma_2/sub/vma_2_sub2_m.jpg

35

Re: VMA-II subwoofer

Už jsou známy na webu ceny částí stavebnice a kompletně hotového VMA-II subwooferu.

36

Re: VMA-II subwoofer

Ahoj,

kdybych chtel, z ciste praktickeho hlediska (deti), dat basak zespodu, jaky to bude mit vliv na zvuk? Sub by samozrejme stal na vyssich nozkach. Hrozi poskozeni nebo zmena parametru basaku z duvodu jeho dlouhodobeho "proveseni" ?

37

Re: VMA-II subwoofer

Ahoj,
no je to tak, reprák se ve vertikální poloze vždy časem prověsí a tím posune svoji lineární výchylku na jednu stranu od nuly. Lepší mi přijde dát přes repro mříž (prodávají se kulaté) nebo krycí síťku.

38

Re: VMA-II subwoofer

Co po vzoru VMA-II 3p upgradovat z Daytonu na Peerless SLS-315? Rozměrově a snad i cenově by to mohlo klapnout.

39

Re: VMA-II subwoofer

To víš, že jsem o tom přemýšlel a zkoušel takovou možnost. Ale pro subwoofer není SLS-315 vhodná, protože je citlivější a proto potřebuje větší objem. To se u subwooferů většinou vidí dost nerado - zde už 80 litrů na 12" působí dost masivním dojmem a Peerless 12" chce více. Dále je v konstrukci aplikovaný Dayston SD315-88 čtyřohmový, což je pro sub velká výhoda - lépe se krmí zesilovačem. Naopak do sloupů by se nehodil, protože tam výhybky impedanci často ještě snižují. Zkrátka Daytonu je nejlépe v subu a Peerlessu SLS 12" bude ve čtyřpásmových sloupech s výslednou impedancí čtyř Ohmů smile.

40

Re: VMA-II subwoofer

Proč už není u VMA-II subu možnost objednat levnější verzi se zesilovačem Monacor?

41

Re: VMA-II subwoofer

Nikdo ji ve finále nikdy nechtěl a pořád si tím Monacorem nejsem úplně jistý. Nicméně, když by někdo chtěl ušetřit, tak ho klidně použijeme.