1

Téma: HQQF zesilovače

Jaká je možnost testování reproduktorových soustav VMA na HQQF zesilovačích?

2

Re: HQQF zesilovače

Pro mě za mě klidně, pokud budu znát kompletní specifikaci zesilovače včetně toho jak byl měřen, testován a jaké ochrany obsahuje. Akorát se teď soustředím na rozdělané projekty a na další hraní si mi nyní nezbývá čas. Takové testování zesilovače vyžaduje alespoň 3 hodiny soustředěného poslechu s přestávkami na oddych. Kdyby se mělo porovnávat více zesilovačů, tak to chce ještě násobně více času. Takže u mě jedině až v létě, až budu mít trochu klid.

3

Re: HQQF zesilovače

Taky mi víc vyhovuje prázdninový čas, navíc bude dost času na organizaci. Určitě by byly takové testy oboustranně přínosné, obzvláště poté co někdo v minulosti psal, že VMA na HQQF nehrají. Je načase v tom udělat jasno.

4

Re: HQQF zesilovače

Máme tady léto.


Ochrany jsou popsány zde http://www.federmann.cz/index.php/nf-te … hrany.html


http://www.federmann.cz/images/stories/Topologie/3/HQQF%20ss%20sl.jpg

SS složka je vypínána do cca 3V, jako jediný ji u každého kusu měřím, viz naměřené charakteristiky. Dnes jsou již používány novější ochrany, se stejným zapojením a principem, jen doplněné o řadu dalších funkcí.

http://www.federmann.cz/images/stories/Zdroje/208/HQQF-55-208a.JPG

5

Re: HQQF zesilovače

HQQF na Workshopu AKEL

AKEL - Česká Třebová 2014
14.10 2013
Na hifisraz AKEL spojený s přednáškami pana RNDr. Sýkory na téma prostorová akustika a měření jsme dovezli dvě kompletní sestavy komponent. Ledasco se porovnalo a zjistilo. Poslechové prostory vykazovaly akustické podmínky velice dobré.

Trochu nepovedené datum 14.10.2013, jinak akce vcelku pěkná, HQQF se při prezentaci téměř vytratilo, přesto se zcela neztratilo:

http://vmaudio.cz/clanky_pokracovani/akel/2/P1300974.JPG

Pavel Dudek s řadou dalších při velmi pozorném poslechu HQQF na nejnovějších soustavách "prototyp čtyřpásmových reprosoustav VMA-I XL"

http://vmaudio.cz/clanky_pokracovani/akel/2/P1300979.JPG

Naposledy upravil: Federmann (2015-02-02 08:43:02)

6

Re: HQQF zesilovače

Vidím spíš údiv ve tvářích posluchačů, že měl Martin Vitvar tu odvahu, pustit ten křáp, na svých bednách.
Kupodivu to bedny přežily...

7

Re: HQQF zesilovače

Basstl napsal:

Vidím spíš údiv ve tvářích posluchačů, že měl Martin Vitvar tu odvahu, pustit ten křáp, na svých bednách.
Kupodivu to bedny přežily...

Na Valašsku mají pěkné přísloví: "Pane Bože proč jsi dal dušu do Barana?"

8

Re: HQQF zesilovače

Výsledek testu http://hifi-voice.com/testy-a-recenze/z … 5-507w-10p

9

Re: HQQF zesilovače

To není žádný test. Recenzent je spřízněn s autorem a ještě si to sám pojmenoval. K smíchu nebo spíš k pláči. Ani čísla uvedená nesedí. Grafy z měření ostudné.

10

Re: HQQF zesilovače

O uvedené přízni mi není nic známo, ani k jednomu z recenzentů, jak je v textu uvedeno měření je pouze ilustrační, ale zdejší zášť se jeví jako skutečná.

11

Re: HQQF zesilovače

Cituji Jiřího Petráka, který je spoluautorem recenze: "Úvodem bych měl čestně přiznat, že typové označení zesilovače Federmann HQQF-10P-90 jak je zde uvedeno, je částečně mé vlastní."
Takže nestranost recenzenta nikde.

Dále se tam plete rozkmit +-90V a napájecí napětí +-90V, což znamená úplně něco jiného. Udané zkreslení je menší než 0,01%, přesto na grafu měření je naměřeno 0,015%. Dále autoři udávají 500VA napájecí transformátor a 1000W/4 Ohm výstupní výkon. To je další lež, nebo chcete-li nepravda. Jiří Ovčáček by určitě řekl, že jde o pouhý omyl, i tento pacient je ale schopen se alespoň formálně omluvit a uznat svoji chybu, což vy ani autoři recenze schopni nejste. Budete věšet bulíky na nos a tvrdit, že z 500W trafa vytáhnete 1000W.

Nesymetrické zákmity na grafech obdélníku jsou taky ukázková prasárna nekorektního chování zesilovače. O čistotě spektra se nedá vůbec hovořit, zkresluje to jak tranzistorák z 80 tých let.

Nakonec i autoři po všeljakém pocitovém popisování uvádějí, že 100 tisíc je za tento zesilovač hodně. Jinými slovi, že se vyplatí koupit jinde.

Dále s tímto zesilovačem a s vámi ztrácet čas nebudu. Mějte se hezky a věnujte se raději něčemu jinému.

12

Re: HQQF zesilovače

Martin Vitvar napsal:

Jinými slovi,

lol

zášť se již NEjeví jako skutečná, ale je skutečná, cokoliv dál vysvětlovat zde opravdu nemá smysl, krásný den a klidné spaní.

Martin Vitvar napsal:

O čistotě spektra se nedá vůbec hovořit, zkresluje to jak tranzistorák z 80 tých let.

lol

9kHz+10kHz se špatnou zvukovkou

IMD 0,00067%
DFD2 0,00017%
DFD3 0,00019%

http://www.federmann.cz/images/stories/Osobnosti/Federmann/507/HQQF-9k-10k.png

Naposledy upravil: Federmann (2016-11-04 15:26:55)