Téma: VMA-II koax: Dexon IRB20, Vifa OX20

Hrál jsem si s IRB20. Jednou ze zkoušených úprav bylo i nahrazení prachovky phaseplugem. Tato úprava se velmi osvědčila, podání na středních kmitočtech se velmi výrazně vylepšilo. A to takovým způsobem, že nebude problém dělení s 3/4" výškáčem umístěným koaxiálně místo phaseplugu.
Celé se to samozřejmě musí vyzkoušet, ale vypadá to slibně. Základními výhodami jsou koaxiální uspořádání, podání basů, výkon a v neposlední řadě též velmi příjemná cena takového řešení.
Přikládám fotky basáku s phaseplugem (jenom pokusný phaseplug, který bude vyměněl za hezčí nebo za výškáč) a vizualizaci ozvučnice.
http://vmaudio.cz/clanky_pokracovani/vma_2/simplex/simplex_vizu_mini.png http://vmaudio.cz/clanky_pokracovani/vma_2/simplex/1_mini.jpg http://vmaudio.cz/clanky_pokracovani/vma_2/simplex/2_mini.jpg http://vmaudio.cz/clanky_pokracovani/vma_2/simplex/3_mini.jpg

2

Re: VMA-II koax: Dexon IRB20, Vifa OX20

Ty jo, to vypadá hodně dobře. To bych si rád poslechnul a možná i postavil. :-)

3

Re: VMA-II koax: Dexon IRB20, Vifa OX20

kdysi jsem nějaký podobný vehement dělal pro Thalese,ale vzhledem k jeho rychlosti to bude někde v předsálí

4

Re: VMA-II koax: Dexon IRB20, Vifa OX20

Aj mne sa to veľmi páči. Ak bude možné znížit výšku čelnej dosky na cca 600mm a potrebný objem získať hĺbkou, hlásim sa medzi záujemcov. Som ochotný aj finančne prispieť na vývoj. Čo sa týka posluchu a podobne, ja spolieham na checkov profi prístup. :-)

5

Re: VMA-II koax: Dexon IRB20, Vifa OX20

Dneska jsem testoval koaxiální uspořádání a vyšly mi o něco horší výsledky (ovlivnění výškáče) než u Seasu T18. Podle mého názoru je negativní ovlivnění výškáče difrakcemi od závěsu basáku příliš velké. Takže za mě tomuto řešení říkám ne.

Stále ještě dávám šanci použití IRB20 s phaseplugem ve dvoupásmu s 3" širokopásmem.