1

(7 odpovědí, posláno do VMA - I)

Rád bych se podělil o zkušenosti s VMA-I EVO.

Prvně bych rád poděkoval Martinovi V. za jeho produkt a výbornou zkušenost při prodeji. Komunikoval bez problémů a domluva na téměř čemkoliv je naprosto příkladná.

Asi před dvěma lety, jsem začal pokukovat po jiných bednách. Moje 16 let staré Cantony už jaksi nebyli ono a byl čas se posunout výše. Prvně jsem se porozhlédl po fórech a recenzích na co se zaměřit. Zprvu jsem pokukoval po nějakých dvoupásmových budkách a k nim sub. Jenže dobře hrající suby jsou docela drahá sranda a jejich kvalitní nastavení není snadná záležitost. Takže padla volba na velké bedny a vejít se do rozpočtu zhruba 60tis. Jenže v těchto cenách má všecko malinké basáčky a rozsah kolem 50Hz a to ještě jak kdy. Když jsem pak některé slyšel, znělo to jak malinké dvoupásmo a nebo to naopak přifukovalo bas a mělo tendenci hučet a vydávat jiné pazvuky. Nakonec jsem našel čistě náhodou VMAudio. Docela se mi to zamlouvalo. Přes kamoše jsem se dostal k pánovi co měl SLka a pozval mě na krátký poslech. Bedny mě opravdu překvapily. Nakonec jsem vzal EVO, protože jsem chtěl to nejlepší co Martin V. poskládal. A neudělal jsem chybu.

Teď něco málo ke zvuku. Jako první mě opravdu překvapily středy. Ty jsou opravdu úžasně transparentní, dokonale vyskočí z beden. Obzvláště ženský vokál je neskutečná balada na uši. Prokreslení do nejmenších detailů, které slyším jen na sluchátkách jsou zde naprosto zřetelné a to bez nějakého zkoumání nebo koncentrovaného poslechu. Výšek je tak akorát, zbytečně na sebe neupozorňují a jsou dávkovány tak, aby neunavovali. Přitom jsou dostatečně detailní a poskytnou vám dostatek informací. Nakonec je tu famózní basová složka, která nemá tendence na sebe strhávat pozornost, ale když už se v nahrávce objeví, tak krásně a příjemně zabrouká. Nedochází ani k překrývání středů a ty jsou stále srozumitelné. Obvykle si u beden cením schopnosti dobře zahrát housle a trumpety. Oboje EVO zvládají více než slušně. Velmi dobrá barva, krásný dozvuk i vytvoření těla nástroje.  Příkladná je dynamika a prostor, který nezůstává v bednách, ale nádherně roztáhne obraz až přes šířku umístění beden.

Hraji na DACu Audio-GD NFB-28, přes AV Receiver YAMAHA RX-V775 s připojeným koncovým zesilovačem Xindak XA8550 -    130W (8ohms). Malinko teplejší Xindak s živejším projevem YAMAHY dodává bednám malinko dravější projev, díky tomu nezní suše nebo nudně. Hudba má opravdu šťávu a baví.

Zpracování a pravá dýha je velice luxusní, je to nádherný kus bedny a určitě zapadne do každého interiéru.

Ještě jednou bych rád poděkoval a mohu jen doporučit zařadit bedny od Martina V. na seznam a minimálně si je poslechnout, budete určitě mile překvapeni.