76

Re: Předběžná diskuse

Co takhle nechat výhybku venku, aby bylo možné v budoucnu upgradovat měniče s výhybkou? Ten skelet je dost drahý a kdo ví, třeba se časem ukáží lepší měniče s ještě menším zkreslením... Nechal bych ji např. přišroubovanou vespod mezi zemí a dnem (světlost zajišťují nožičky, nebo sokl), nebo v nějaký oddělený komoře (ale to už nebude tak dobře odvětrávat teplo).

A pls, uvědomte si, že dobrý nápady vznikají vylučováním těch špatných - proto ta snaha wink

77

Re: Předběžná diskuse

A jak chceš upgradovat měniče ve stávajícím skeletu, když na ně je hotové přesné zapuštění? To je blbost.
Výhybku rozhodně dávat mimo ozvučnici nebudu. Pod bednu se rozhodně nevejde. Cívky nemůžou být tak u sebe kvůli rozptylovým mag. polím.

78

Re: Předběžná diskuse

ty Checkovy malý elektrárny by se pod bednu asi fakt nevešly :-)

79

Re: Předběžná diskuse

Co třeba nějaký výrobce, který udržuje standardizovaný montážní rozměry? Žádný není? No tak pak je to velké mínus pro výrobce.
Checku ty už jsi nějakým způsobem měřil, jak se chovají výhybky, když se postupně ohřívají? Nechal bych změřit impedanční charakteristiku výhybky s umělou reálnou zátěží před a po dlouhodobém zatížení růžovým šumem....min. polovinou jmenovitého max. RMS výkonu. To vše samozřejmě v boxu s bassreflexem např. A pokud možno, ten měřící signál spustit téměř kontinuálně po zahřívání. A umělou zátěž samozřejmě co nejúčinněji chladit, aby se omezil její vliv na výsledek.
Zase blbej nápad? wink

80

Re: Předběžná diskuse

big_smile
Jeden výrobce má často pro stejný rozměr reproduktor stejný koš. Ale ani to není pravidlem a každý výrobce má svoje rozměry.
Měřit ohřátí výhybky nepotřebuju. To co se ohřívá - rezistory - je na to dělané a dimenzované. Ostatní součástky - cívky se hřejí minimálně a jsou předimenzované, kondenzátory nehřejí vůbec.
Řádově víc se mění impedance měničů. Maximální dovolený příkon toto zohledňuje. Věř, že tyto bedny zvládnou 400W jako malinu. Pokud mi někdo půjčí výkonější zesilovač tak můžeme vyzkoušet. 1000W a výkonější hifi zesilovače dělá ale málokdo, navíc bych potřeboval nějaký větší prostor, ve kterém bych to vyzkoušel, na to je náš barák malý. Jedině někde venku.

81

Re: Předběžná diskuse

Stejně bych to změřil.....to že jsou dimenzované neznamená, že nevyzařují teplo, které se kumuluje. Ale ty jsi tu šéf wink

82

Re: Předběžná diskuse

japak vývoj těhle obrkysen Martine? :-)

83

Re: Předběžná diskuse

Aktuálně stojí. Nejdřív EVO pak pětky a pak teprve čtyřky.