Téma: SPaudio a CustomWorks fórum

Rozhodli jsme se s Pavlem, že přidáme i fórum pro kvalitní železo. Můžete se tedy přímo ptát autora dnes už proslavených konstrukcí předzesilovačů, koncáků a nově i daců na různé otázky a hlavně přidávat svoje postřehy z poslechu.

2

Re: SPaudio a CustomWorks fórum

Martin Vitvar napsal:

hlavně přidávat svoje postřehy z poslechu.

Nejenom na Workshopu AKEL jsem měl možnost slyšet koncový zesilovač SPaudio A400, trochu mne rušil slyšitelný šum, zřejmě pocházející z napájení, což nemůže odstranit ani žádná pračka.

Nezvažovali jste A400 doplnit o síťové filtry HQQF-55-207 Topologie Federmann, která by nejenom zlepšily pozadí, ale i samotný zvuk A400. Licence by nemusela být tak drahá, přínos ve zvuku by to jistě vyvážil.

3

Re: SPaudio a CustomWorks fórum

Z měření uvedených na stránkách: http://www.spaudio.cz/produkty/zesilovac/a400/ je patrné, že v signálu není přítomen žádný zvýšený šum, který zmiňujete. Muselo se pravděpodobně jednat o projíždějící vlak, který v České Třebové rušil jinak příjemný poslech.

Za nabídku děkuji, ale o doplnění vašeho filtru neuvažujeme.

4

Re: SPaudio a CustomWorks fórum

Pavel Stranka napsal:

Z měření uvedených na stránkách je patrné, že v signálu není přítomen žádný zvýšený šum, .


Psal jsem, že nejenom v České Třebové. Podívám-li se na měření, tak tam vidím na 100Hz slušných 20dB nad šumovým pozadím a les harmonických se táhne daleko nahoru, dam-li ucho k výškovému či středovému reproduktoru tak to krásně slyším.


http://www.spaudio.cz/wp-content/gallery/a400-mereni/15v-2r-1khz.png

http://www.spaudio.cz/wp-content/gallery/a400-mereni/15v-1kohm-1khz.png


Právě takový šum způsobený průnikem rušení z vlastního zdroje je mým filtrem řešitelné.

Naposledy upravil: Federmann (2015-02-02 19:36:41)

5

Re: SPaudio a CustomWorks fórum

Z repráků není nic slyšet, ani nebylo v České Třebové.

6

Re: SPaudio a CustomWorks fórum

Tatrmane, táhni do hajzlu!
O zvuku a parametrech SPaudio, se ti může jenom zdát, ale když se budeš hodně učit a snažit, tak by ses tomu možná někdy v příštím životě, mohl přiblížit...

7

Re: SPaudio a CustomWorks fórum

Ať se snažím jak se snažím tak z beden doma žádný šum neslyším.

8

Re: SPaudio a CustomWorks fórum

Pokud jsou 100Hz násobky změřeny, pak musí být i slyšeny, vzdálenost odkud jsou slyšet závisí od jejich výkonu a od citlivosti reproduktoru. Sluch je sice subjektivní, ale měření je objektivní a nedá se oddiskutovat.

Pokud by bylo měření zatíženo chybou síťového rušení, pak by tam byla 50ka, ale je tam dominantní 100vka, což je jasný průnik síťového napětí po usměrnění, tudíž rušení vlastní zdrojem, kde platí čím větší kondenzátory, tím je to horší, tím je to rušeno vyššími kmitočty.


Zde je měření před prvním stupněm filtru a za ním, účinnost je změřená a neoddiskutovatelná

http://www.federmann.cz/images/stories/Topologie/Zdroje/2/Filtr_Federmann.gif