Téma: VMA-II třípásmo: Dexon IRB20, Tang-Band W5-704D, Vifa BC25SC06-04

Ahoj všem, na tomto fóru můžete pokračovat v diskusi o projektech VMA. Původní diskusi z audiowebu mám uloženou a časem ji sem obnovím.
check

edit: Původní diskuse z audiowebu před výmazem, ke stažení ve formátu pdf:
strana 1 strana 2 strana 3 strana 4

2

Re: VMA-II třípásmo: Dexon IRB20, Tang-Band W5-704D, Vifa BC25SC06-04

Ahoj. Jelikož Antonia právě vyplnil své včerejší hrozby a smáznul z audiowebu diskuzi k tomuto projektu, tak tedy pokračuji tady.

Ke konci tamějšího dredu se diskutovalo ohledně výroby budek uživatelem Alexej z tamtéž. Měl jsem dotaz jak by to bylo s případnou dopravou vyrobených skeletů, jelikož je Alexej z Tábora a např. já bydlím v Ostravě. Dala by se použít nějaká rozumná doprava? Má s tím někdo zkušenosti, posílat budky přes celou republiku tak aby bez úhony dorazili?

3

Re: VMA-II třípásmo: Dexon IRB20, Tang-Band W5-704D, Vifa BC25SC06-04

Mohl bych to poslat poštou nebo PPLkem. Celkem bez problémů, ale nějakou tu stokorunu poštovné stojí. Na email se mi ozval zatím nezávazně jeden člověk a já, jak jsem již řekl, jeden pár ozvučnic taky vezmu. Až dáme dohromady tři páry, tak se přesněji domluvím s Alexem.

4

Re: VMA-II třípásmo: Dexon IRB20, Tang-Band W5-704D, Vifa BC25SC06-04

checku nemůžeš sem prosím hodit fotku těch skeletů kvůli kterých se vlastně rozjela ta hromádka na výrobu ozvučnic? Zkoušel jsem to najít někde v historii ale mám smůlu. Pokud sis dělal tu zálohu jak píšeš, tak bys to tam někde měl mít.

5

Re: VMA-II třípásmo: Dexon IRB20, Tang-Band W5-704D, Vifa BC25SC06-04

Napsal treponema, 27.11.10 12:06
Zdravim všechny stavitele.
Budky jsou hotové, tedy téměř hotové, odýhované a čekají na nástřik.
Až je přivezu domů, tak udělám lepší foto, zatím z ruky z mobilu.
Kresba dýhy se ztratila marnou fotografií, s fotákěm a po laku to bude lepší.
Chtěl bych se zeptat zůčastněných jakou cenu by byli ochoti zaplatit za takto provedené budky - ale až budou lepší photo.
Konstrukce je celá z MDF 22 mm, z racionálně-ekonomicko- výrobních důvodů je sestavena kolikováním, před dýhou pro jistotu srovanné profi protahovačkou. Pak dýha EV dub s použitím profi lisu a nakonec stříkaný lak. Přední panel je 36 mm, konstrukce je mírně upravná ale objemy a osové poměy jsou zachovány. Drobná změna spočívá vě větším seříznutí hran než je v dokumentaci od tvůrce, tedy Martina.

Martin:
Ohledně dotazu na výrobu budky.
Nevím Martine jaké máš zkušenosti s výrobou a povrchovou úpravou.
Nejsem sice profesionál ale něco málo jsem už taky odzkoušel, a doma bych se do toho už nepouštěl.
Bohužel doba pokročila a nároky na kvalitu se zvedly dost drasticky, málo kdo ji však je ochoten zaplatit.
Mně připadá škoda nechat is udělat budky na úrovni a pak to doma "zkurvit" povrchovu úpravou.
Pokud to má vypadat chce to zručnost, znalosti, výbornou připravu a trpělivost.
Vnímej prosím mé vyjádření jen jako názor, nechci zde zpochybňovat Tvé schopnosti, vycházím však z faktu, které uvádíš.
Napiš prosím cenovou představu, od toho se vše odvíjí.
http://vmaudio.cz/clanky_pokracovani/vma_2/lide/treponema0.png

6

Re: VMA-II třípásmo: Dexon IRB20, Tang-Band W5-704D, Vifa BC25SC06-04

Díky!

7

Re: VMA-II třípásmo: Dexon IRB20, Tang-Band W5-704D, Vifa BC25SC06-04

Přidal jsem do úvodního příspěvku smazanou diskusi z audiowebu.

Rád bych s s pár lidma domluvil na hromadné výrobě ozvučnic u Alexeje (Aleš Bílý). Už jsem si s ním předběžně něco domlouval, po Novém roce by snad už měl čas začít s výrobou. Tak do té doby je potřeba se domluvit. Já si jeden pár určitě vezmu. Ozvučnice by nebyl problém poslat klidně i na Slovensko, ale počítejte s tím, že balné+pošta bude stát něco kolem 500-700Kč. Nabízená cena výroby 6000Kč za pár hotových odýhovaných a lakovaných ozvučnic je výborná a nepřekonatelná cena.
Alešovy reference:
http://forum.audioweb.cz/viewtopic.php?id=11968
http://audioweb.cz/vase-drc1.htm

Stále tu mám bedny od vpernika, tak je možnost si VMA-II u mě poslechnout.

8

Re: VMA-II třípásmo: Dexon IRB20, Tang-Band W5-704D, Vifa BC25SC06-04

Bude se upravovat tloušťka stěn těch budek co bude vyrábět Alex, nebo je to zamýšleno dělat stejně jako v manuálu pro stavbu, čili jen z 18mm MDF?

9

Re: VMA-II třípásmo: Dexon IRB20, Tang-Band W5-704D, Vifa BC25SC06-04

Nevidím k tomu příliš důvod. 18mm MDF je dostatečně pevná - hlavně jsou tam výztuhy každých 24cm. Takže se to pevností chová v podstatě jako malá dvoupásmovka bez výztuh - pevné mi to přijde až až. Samozřejmě na 22mm by se to mohlo zvětšit, ale pro zachování stejného objemu by hloubka narostla na 300mm a já už bych neměl v čem ty reprobedny posílat.  Nebo když mi najdeš krabici o minimálních rozměrech 350x270x1100mm. tak klidně. Já vím akorát o 300x300x1200mm...
Jeden člověk mi řekl ANO, druhý pár beru sám, takže sháním už jen třetího.

10

Re: VMA-II třípásmo: Dexon IRB20, Tang-Band W5-704D, Vifa BC25SC06-04

Ty už jsi tyhle budky fyzicky viděl v provedení 18mm? Mi se zdálo že kluci od kterých jsi to měl doma to měli z hrubších MDF. Já jsem si pomýšlel spíš na tu 22mm MDF, pokud je pak ale problém s tím to poslat (o žádné větší krabici samozřejmě nevím) tak nevím jestli to radši nezkusím ztlouct doma na koleně. Ještě podumám...

11

Re: VMA-II třípásmo: Dexon IRB20, Tang-Band W5-704D, Vifa BC25SC06-04

Zdravím všetkých, chcem sa spýtať kedy budú charakteristiky toho dvojpásma a trojpásma v normálnej veľkosti. Hľadám niečo poriadne na filmy, hudbu a tento projekt sa mi moc páči. Tá cena za ozvučnice je super, takže sa hlásim , zatial na 80%.

12

Re: VMA-II třípásmo: Dexon IRB20, Tang-Band W5-704D, Vifa BC25SC06-04

Jirik: Přímo tyhly bedny v 18mm MDF ne, ale nestavím první repráky. Mám za sebou projekty různých provedení ozvučnice různých objemů a tlouštěk stěny. MDFka síly 18mm s masivními výztuhami je pro takovýto rozměr bedny naprosto adekvátní. Mnohem důležitější než tloušťka materiálu je z hlediska pevnosti profesionální provedení lepeného spoje. To doma bez drahého vybavení zvládnout nelze.
Bedny, které tu mám, jsou od Vpernika - přední deska z 25mm MDF, zbytek z 22mm DTD. To je zrovna případ, kdy sice použil tlustý materiál, ale zato obyčejnou dřevotřísku, která je ve výsledku méně pevná než 18mm MDF a spoje jsou provedeny poněkud amatérsky...
Promiň, ale jaksi je nutné vytýčit určité meze. Upravovat už nic nebudu.

roman: Frekvenční charakteristiky je možné zvětšit kliknutím tady:
http://vmaudio.cz/clanky_pokracovani/vma_2.htm
Výhybka na dvoupásma není zatím hotová, protože mi nikdo ještě nedodal skelety, ve kterých bych je mohl oměřit. Sloupová třípásma hotová jsou a moc se povedla.

13

Re: VMA-II třípásmo: Dexon IRB20, Tang-Band W5-704D, Vifa BC25SC06-04

Budky jsou hotové, focenu na rychlo, až se vraci fotak z opravy nafotim trochu na urovni.
K shlednuti zde.
http://www.volny.cz/treponema

14

Re: VMA-II třípásmo: Dexon IRB20, Tang-Band W5-704D, Vifa BC25SC06-04

treponema:
máš to moc pěkný. Kdy to budeš osazovat měniči? Nezapomeň to pak taky nafotit smile

15

Re: VMA-II třípásmo: Dexon IRB20, Tang-Band W5-704D, Vifa BC25SC06-04

treponema: Krásné, přeju ti jen, ať se ti nepřiznají hrany spojů na tupo.

Mluvil jsem s dvorním truhlářem Alešem Bílým. Po Vánocích má čas, takže bedny by mohly být na přelomu ledna/února hotové. Zájemci na tři páry se mi ozvali. Kdo máš ještě zájem, nechť se ozve do příštího týdne. Do příštího týdne je zároveň potřeba rozmyslet jakou chci dýhu. Dýhu je možno též mořit na černo. Povrchová úprava stříkaným průhledným lakem je standartní. Spoje budou prováděny na pokos - 45° - nic nemůže být vidět.
Cena zatím platí 6000Kč/pár + případně příplatek za exotickou dýhu (zejména africké dřeviny).

16

Re: VMA-II třípásmo: Dexon IRB20, Tang-Band W5-704D, Vifa BC25SC06-04

check: ano, máš pravdu, hrany na tupo jsme diskutovali dost dlouho, byl jsem ujištěn, že obavy jsou přehnané, čas ukáže.

Chci se zeptat. Na fotkách od Vpernika se mi zdá, že má kolem IRBčka ještě nějaký rámeček.
Lze sdělit zda se pletu, nebo tam opravdu je, resp. zda je někde pořízen, nebo je to kusová výroba.

Dik.

17

Re: VMA-II třípásmo: Dexon IRB20, Tang-Band W5-704D, Vifa BC25SC06-04

U Vpernika žádný rámeček není, koukám na to v reálu a nic.

Pokud by byl zájem, tak by rámeček vyrobit šel. 1mm by byla hloubka do roviny s plechovým okrajem koše, stačilo by půl milimetru přes okraj. Tzn například by to šlo vyfrézovat na CNC z 1,5mm hliníkového plechu. To bych ale řešil až budeme mít všichni doma ozvučnice smile.

Do úterý dejte prosím všichni vědět, jakou chcete dýhu.

Co říkáte na centr ve verzi pod velkou televizi? Bez úpravy výhybky, lze použít hrany i na bočních stěnách, stejně tak lze změnit rozměry ozvučnice plynule až na 190x190x1055 mm.
http://vmaudio.cz/download/vma_ii_prezentace/vma_ii_centr_na_sirku_mini.png

18

Re: VMA-II třípásmo: Dexon IRB20, Tang-Band W5-704D, Vifa BC25SC06-04

Vpernik mi poslal fotky slepených dvoupásem:
http://vmaudio.cz/download/vma_ii_prezentace/vpernik_2p/IMG_4893_mini.jpg http://vmaudio.cz/download/vma_ii_prezentace/vpernik_2p/IMG_4894_mini.jpg http://vmaudio.cz/download/vma_ii_prezentace/vpernik_2p/IMG_4895_mini.jpg

19

Re: VMA-II třípásmo: Dexon IRB20, Tang-Band W5-704D, Vifa BC25SC06-04

Václav je moc šikovnej, bedny vypadají k světu :-).
Kolik lidí si teda ty bedny od Alexeje objednává Martine?

20

Re: VMA-II třípásmo: Dexon IRB20, Tang-Band W5-704D, Vifa BC25SC06-04

Měl jsem fofr, takže jsem teď pár dní ingnoroval email. Dneska jsem snad všem odpověděl, pokud někomu odpověď nepřišla, tak se prosím na email připomeňte.

Momentálně je zaplacený jeden pár reprobeden, já beru druhý. Ostatní se buď rozhodují, nebo dostali instrukce teprve dnes. Všeobecně lidé neví jestli ta jeji dýha bude bez příplatku nebo s příplatkem a to nevím ani já a možná to nebude všechno vědět ani truhlář. Jsem proto, aby si každý vybral tu svoji, zaplatil standartní cenu a případný doplatek za dýhu se vyřeší později...

Jinak preferuji osobní vyzvednutí, je možná i pošta:
balné 600Kč - pro každou bednu vlastní krabice z pětivrstvé lepenky, několikanásobný přebal bublinkové folie, možná udělám i nějaké překližkové výztuhy konců krabice (kvůli rohům)
pošta po ČR 200Kč
pošta do SR 600Kč

Pokud si zároveň bere někdo ještě měniče a součástky, tak ty musí vlastním balíkem s vlastním poštovným.

21

Re: VMA-II třípásmo: Dexon IRB20, Tang-Band W5-704D, Vifa BC25SC06-04

Dnes mi došly všechny součástky na výhybky. Zítra ještě zkontroluji jestli něco neschází. Přes sobotu a neděli bych je mohl mít hotové.
Nejrychlejší byl DEXON. Ještě bych se chtěl zeptat Martina jakou indukčnost naměřil u tlumivek s jádrem od DEXONU.Myslím tím tu původní. Mě to nesedělo. Ale může to dělat měřák. Když tak ho dám na kalibraci.
V každém přpadě jsem u obou odmotal 7 m drátu, abych dostal hodnotu co byla na měřáku. Přesně to bylo 7,10 a 7,25 m. Pro ty co nemají možnost si cívky změřit. Ale ještě to upřesním až to zkontroluji.
Měření zdar! V.

22

Re: VMA-II třípásmo: Dexon IRB20, Tang-Band W5-704D, Vifa BC25SC06-04

Nerad bych veřejně diskutoval konkrétní hodnoty součástek...
Původně se šroubkama a matičkama měla moje cívka (měřil jsem v původním stavu jenom jednu) 12,06mH, bez šroubků 11,13mH na 100Hz, nad 500Hz už indukčnost poněkud klesá a roste odpor, to je normální a obvodově to nevadí. Trafoplechy je samozřejmě potřeba pojistit tavným lepidlem v prostřední poloze a šroubky vyházet. Požadované hodnoty se dosáhne někde v polovině odmotávané třetí vrstvy (první vrstvu beru taky jako celou).

Jinak tady mají docela pěkný katalog dýh. Je ale vhodnější spíš hledat na googlu obrázky, od jedné dýhy často existují různé barevné odstíny a kresby.
http://www.dardyha.cz/dyhy_sesazenky/Dyhy/Katalog-dyh

23

Re: VMA-II třípásmo: Dexon IRB20, Tang-Band W5-704D, Vifa BC25SC06-04

Tak chlapi, mluvil jsem s Alešem a ptal jsem se ho na dýhy, o které jste projevili zájem. Odhadoval příplatky nebo bez příplatku podle toho co zná:
palisandr santos - příplatek 1000-1500Kč
ořech americký - bez příplatku
dub evropský - bez příplatku
třešeň americká - bez příplatku
jabloň indická - bez příplatku
bubingo - příplatek max. 500Kč

Jak je vidět, pokud už nějaké příplatky budou tak velmi malé. Výběr dýh je opravdu velký. Já si budu brát americký ořech.

edit: Aleš ještě volal do dýhárny a překvapili nás s cenou toho palisandru, stojí asi 450Kč/m2, což je hodně - příplatek za něj bude muset být 1000-1500Kč. Ostatní ceny sedí.

24

Re: VMA-II třípásmo: Dexon IRB20, Tang-Band W5-704D, Vifa BC25SC06-04

http://vmaudio.cz/download/vma_ii_prezentace/vpernik_vma-ii_nizke.jpg
Vpernik si nadělil pod stromeček moc pěkný dáreček.
PF 2011 přeje Martin Vitvar

25

Re: VMA-II třípásmo: Dexon IRB20, Tang-Band W5-704D, Vifa BC25SC06-04

Vpernik
moc pěkný dáreček smile Jak Ti to doma hraje? Splnilo to Tvé očekávání?

check
jak to vypadá, začal už na tom Alexej pracovat?