Téma: Spam na fóru

Omlouvám se za spamery poslední týden na fóru. Byl jsem pryč a mohl jsem to smazat až teď.
Nainstalovaná CAPTCHA i RECAPTCHA je bohužel prolomená. Pokusím se vyřešit nějaký antispam systém. Rady jsou vítány.

2

Re: Spam na fóru

Ak sú spammeri skutoční ľudia so slovníkom a vyhľadávačom, tak to nebude jednoduché.
No skúsil by som asi toto http://punbb.informer.com/forums/topic/ … nstopbots/

3

Re: Spam na fóru

Nainstalováno, funguje, tak jsem zvědav, co na to roboti. Díky miero za tip.

4

Re: Spam na fóru

Na spam jsem si musel nechat udělat vlastní spam filtr (opis) se záludnými otázkami - kolik má balón nohou :-D a podobně...
Dnes jsou ti roboti fakt až bestiálně dobří.

5

Re: Spam na fóru

Však teď je tu právě otázkový systém. Nechal jsem původní předdefinované otázky a nějaké přidal. Spam, který se tu poslední dobou objevuje je dozvuk z doby, kdy tu otázky na registraci nebyly a CAPTCHA to nepodržela. Spolu se spamem mažu i příslušného "uživatele - spambota", takže tu teď nějakou dobu budou uživatelé ubývat smile.

6

Re: Spam na fóru

Žeby boti naštudovali všetky otázky a registrovali sa tu cez víkend ako diví?

7

Re: Spam na fóru

Já jsem se nedávno hrabal v otázkách, protože se přecijenom občas nějaký spam objevil. Ovšem udělal jsem chybu a dal jsem tam slovně zadaný výpočet s násobením. A boti už jsou tak chytří, že si to přeloží a vypočtou. Takže tu otázku jsem smazal a budu nahrazovat otázkami typu: Má to proužky, čtyři nohy, dlouhý krk a žere to trávu, co to je?

8

Re: Spam na fóru

Tak ale snáď to bude niečo jednoduchšie, a nie na čo treba konzultovať s milovníkmi zvierat... big_smile

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/b/b6/Okapia_johnstoni_-Marwell_Wildlife%2C_Hampshire%2C_England-8a.jpg/320px-Okapia_johnstoni_-Marwell_Wildlife%2C_Hampshire%2C_England-8a.jpg

9

Re: Spam na fóru

Ještě bude nápověda: Jiný název pro přechod.

10

Re: Spam na fóru

ty pičítače nás jednou dostanou do Beřkovic :-)

11

Re: Spam na fóru

Dobrý článok o Botnetoch (robotoch) -možnej obrane ,testovaní atd.

http://blog.synopsi.com/2008-04-27/botnety#uvod

12

Re: Spam na fóru

Ono je to docela srandovní. Co vlastně znamená spammer? Nebo spíš kdo to je? Protože za určitých okolností je to každý kdo píše trochu offtopic. Takže ve své podstatě i já a to zrovna teď. big_smile Doporučení? Já to dělám tak, že pokud se mi něco nebo někdo nelíbí tak mu napíši varování a pokud na to do určité doby nezareaguje tak to blokuji a víc to neřeším.
Capcha je dobrá věc, ale berte to tak, že za určitých okolností taky blokujete propagaci takového webu, fóra atd. A jen tak offtopic (spam) opravte si tu chybu v zadávání podpisu. I když jsem tam napsal sebevětší blbost tak mi po tom skočil validator a napsal mi:

Upozornění! Následující chyby musí být před odesláním opraveny:
Podpis nesmí být delší než 0 znaků. Zkraťte prosím váš podpis na 6 znaků.
Podpis nesmí mít více než 0 řádky(ů).

Což je docela komické. big_smile

13

Re: Spam na fóru

No spameři vypadají asi tak, že jsem odjel na týden na dovolenou a když jsem se vrátil, bylo tu asi 200 témat spamu a 200 nových spamerů. Tedy mazat to pak byla zábava.
Podpis opraven.