1

(27 odpovědí, posláno do VMA - I)

Ahoj všem. smile Přidávám fotky VMA-I centru, dýha je jasan. Zvuk ani nevím jak okomentovat. Naprosto plnohodnotná bedna, kde nejste o nic ochuzení, hlas který jde z centru nyní přímo hladí. Rozsah obrovský, zahraje všechno. Vzhledově se mi bedna strašně líbí, obával jsem se té velikosti, ale do velkého pokoje sedne naprosto skvěle. Kdo má zájem o poslech blízko Brna, tak je možnost u mě na aparátu Asus Xonas HDAV 1.3 Deluxe, HYPA300SE a DPA330mkIV.

http://img5.imageshack.us/img5/2640/m0qb.th.jpg http://img835.imageshack.us/img835/7548/fgvf.th.jpg http://img443.imageshack.us/img443/5264/n6dh.th.jpg http://img94.imageshack.us/img94/5995/jpur.th.jpg

2

(27 odpovědí, posláno do VMA - I)

Doufám, že basáky už došly? Do konce týdne jestě budu na surfu krotit vítr jadranského pobřeží a mám lákavou predstavu, že až se vrátím udělám si výlet do Prahy. smile

3

(27 odpovědí, posláno do VMA - I)

Podařilo se postoupit ?.... sad

Rád slyším, že došly měniče. Tak to už příjde na řadu i centr VMA-l. smile

5

(27 odpovědí, posláno do VMA - I)

Dík smile 222ka má čas, já ne, mám důležitější věci ještě wink Pak písni na mail první dojmy wink

6

(27 odpovědí, posláno do VMA - I)

Tak sem se trošku nechal unést a takhle to dopadlo big_smile Teď už bude pohon pro centr naprosto stejný jako na levou a pravou. smile

http://img217.imageshack.us/img217/9488/img1252r.th.jpg   http://img713.imageshack.us/img713/158/img1250nk.th.jpg

7

(32 odpovědí, posláno do Všeobecná diskuse)

Tak jsem zapojil zase analogové výstupy Juliny a odzkoušel pořádně to, co tu popisuješ. Ano na střeďáku je nějaké rušení, přesně to co popisuješ. Je to ale hodně tiché i při relativně velkém zesílení to v místnosti není slyšet. Pouze s uchem na střeďáku. Co s tím bohužel nevím sad

8

(32 odpovědí, posláno do Všeobecná diskuse)

Zkoušel, ale jen na na SPDIF. KS jsem zkoušel instalovat už dávno, ale zhazovalo mi to OS, tak jsem nainstaloval ASIO a WASAPI, které šlapou oba bez problémů a KS jsem od té doby neřešil, ještě to zkusím, až bude chvilka smile. Co se týká ASIO, WASAPI a DS (windows), tak na kvalitních nahrávkách u mě vyhrává ASIO. Někdy ale, zejména u starších nahrávek, si klidně pustím WASAPI, malinko totiž zvýrazňuje výšky. ASIO je ale nejčistější, nejpřesnější. DS je samozřejmě horší, méně přesnější než WASAPI i ASIO.

Ano analogový výstupy mi taky šumí, nebylo to nic, co by mi bránilo v testu DACů, tak jsem to přehlížel, nebylo to tak moc, bral sem to prostě jako rušení z počítače, ale kdybych to měl používat jako primární zdroj signálu, tak by mi to časem určitě vadilo, ještě to taky testnu a zaměřím se na to. Napadá mě zkusit jiný slot? Jo teď sem si vzpomněl, že i u ASIa jsem občas měl problémy s lupanci, stačilo na Julině zvýšit latency a bylo po problému, k tomu jsem ještě zvýšil prioritu procesu a od té doby je to v pořádku. Kdybys chtěl, abych něco konkrétního vyzkoušel, stačí říct.

9

(32 odpovědí, posláno do Všeobecná diskuse)

Tak dnes jsem provedl test podruhé a nyní jsem srovnával pouze Julču a Cepheus Synchro. Po dvou srovnáních můžu říct toto:
Sirius má lepší kontrolu na basech, ale i na zbytku pásma. Nástroje nejsou slité, ale hrají každý zvlášť a ještě je mezi nimi místo. Julča je na tom také velice dobře, ale lokalizace nástrojů u Siria je přeci jen lepší. Nástroje jsou přesnější. Musím ale přiznat, že jsem rozdíl čekal větší. Těžko se hodnotí, jestli je to desetitisícový rozdíl, to už si musí každý poslechnout sám a zhodnotit. Rozhodně Julina nepropadla. Pokud není nahrávka dostatečně kvalitní, tak rozdíl může být těžko rozeznatelný. Dále jsem zkoušel i zvukovku Asus Xonar HDAV 1.3, kterou používám pro multikanál. Tady už byl rozdíl větší a ihned rozeznatelný, ovšem ani tento přednes mě neurazil.

Samozřejmě jedná se pouze o můj subjektivní názor.

Aparatura na které jsem to zkoušel byla foobar2000, ASIO, dále HYPA300SE, DPA330 mkIV, VMA-I mk2
Hudba, kterou jsem použil: Eagles, Dire Straits, Diana Krall, Daniel Landa, Buty, Susan Wong, Lenka Dusilová.

10

(32 odpovědí, posláno do Všeobecná diskuse)

Ano ano, Mirdas to napsal správně, k synchronizaci s externími hodinami v Cepheusovi je třeba karta, která to umí (SPDIF IN, Wordclock, Superclock), navíc je v tomto použití odzkoušená a doporučovaná i samotným p. Vránou. Je sice pravda, že by se dala koupit i o tisícovku levnější karta, ale to už je malá částka v porovnání s tím, kolik už sem do všeho investoval, navíc Julina se mi bude hodit i k jiným účelům.

2Mirdas: Mě jede na Win7 64bit naprosto bez problémů! S čím si měl problém?

Dnes jsem udělal srovnání DACů Julina/Casea Cepheus Synchro/Asus Xonar HDAV a výsledky mě překvapili, zítra pro jistotu poslechnu ještě jednou a pak napíši, moje dojmy.

11

(32 odpovědí, posláno do Všeobecná diskuse)

Analogový výstupy v Julině sem nikdy nezkoušel big_smile, koupil sem si ji hlavně kvuli synchro na DAC. Ale klidně to o víkendu zkusím a porovnám s DACem od Casea. V porovnání s obyčejnými CD přehrávači je ale rozdíl velký. Především v čistotě, lokalizaci, detailnosti zvuku... A vůbec, jestli tě to zajímá, přijeď si to poslechnout smile

12

(32 odpovědí, posláno do Všeobecná diskuse)

Ano ano, takto to mám i já Julia - Casea Synchro - HYPA300SE - DPA330mkIV - VMA-Imk2 a plná spokojenost. Ale těžko to můžu objektivně posoudit, nikdy sem jiný kvalitní samostatný DAC neslyšel.

13

(40 odpovědí, posláno do VMA - II)

To chápu, ale těch 10 táců mi připadá nějak moc. SPV100(1300), Junior(1000), toroid (1200),chladič(700), plus práce, tak se musíš do 6000 dostat. No ale i tak je to asi dost.

14

(40 odpovědí, posláno do VMA - II)

No, mně ty TDAčka připadají dost kompromisní řešení. Přikláněl bych se spíš ke kombinaci SubJunior - SPV(SPM)250 a když k tomu dáš ještě Autoswitch, tak je to luxus.

Tisíc lidí, tisíc chutí.. ale mě to příjde jako absolutní zvrhlost! Nedokážu si předtavit interiér, kterej by mě to donutil přestříkat. O to víc tam bude čučet ten černěj výškáč.

16

(27 odpovědí, posláno do VMA - I)

Tak jak to vypadá s ozvučnicí, už truhlář finišuje? :c) Pohon pro centr je od Vánoc hotov 8-)

http://img62.imageshack.us/img62/826/img0971ki.th.jpg http://img856.imageshack.us/img856/2196/img0952h.th.jpg http://img687.imageshack.us/img687/3963/img0959ng.th.jpg http://img513.imageshack.us/img513/899/img0968ep.th.jpg http://img441.imageshack.us/img441/4323/img0970zl.th.jpg

17

(27 odpovědí, posláno do VMA - I)

Jasanové vedou... smile jdu do toho.

Přidám pár fotek mých VMA-I mk2. Dýha je jasan.

http://img706.imageshack.us/img706/2985/img0814x.th.jpg
http://img10.imageshack.us/img10/7302/img0824pf.th.jpg
http://img835.imageshack.us/img835/234/img0825m.th.jpg

19

(10 odpovědí, posláno do Všeobecná diskuse)

Jedny VMA I mk II k poslechu kousek od Brna na Hypě 300SE a DPA 330mkIV. Ozvěte se, kdo budete mít zájem. smile

Další VMA I mk II v provozu! smile Byla to fuška, ale od včerejška hraju. Zatím se nemůžu nabažit, je to nářez, zvlášť pro ty, co jsou zvyklí leta poslouchat TVM. Takhle vyrovnaný zvuk jsem nikdy nikde neslyšel. Excelentní ve všech pásmech. Občas se objeví nějaký zvuk, kterého se i leknu wink (dřív tam nebyl). Díky Martinovi za tenhle projekt.

21

(5 odpovědí, posláno do VMA - I)

Na tom subwooferu, co si dal v odkazu ses autorsky nějak podílel? Byl by k tomu vhodný můj Aldax SPV 250 se subseniorem?

22

(27 odpovědí, posláno do VMA - I)

S tou třípasmovkou i objemem mi mluvíš z duše. smile Úhlopříčka mého televizoru je 116cm a ještě ji mám 45cm od zdi, takže já bych problém s místem mít neměl. Akorát blízko  televize je nábytek, tak by to chtělo basoň nejspíš směrem nahoru??? Sem na to zvědavej smile

23

(27 odpovědí, posláno do VMA - I)

Zdarec,
je nás sice jako šafránu, ale myslíš i na nás? Center k VMA - I ???

24

(31 odpovědí, posláno do Všeobecná diskuse)

Tak jsem se ještě rozhodl DAC a PC oddělit. Takže jsem si právě objednal DAC Cepheus mk2 Synchro a PC si k tomu postavím zvlášť. Co se vícekanálu týče, jsem opravdu zvědavý na některé DTS či LPCM stopy v 96/24.. už aby to bylo. smile

Tak jak to vypadá vyhybka hotová, součástky objednané?