Repas reprosoustav k PC

9.10 2006 18:42
Využil sem zbytků dřevotřísky a předělal Pc ze zežloutlého plastu do dřeva. "Upgrade" mě stál asi 250 korun a už mi ze vzhledu beden konečně není na blití.
Snažil sem se zachovat původní objem beden - 4 litry, takže vnitřní rozměry jsou přibližně 15,8 x 12,7 x 19,8 (hloubka, šířka, výška - v poměru 1:0,8:1,25). Bassreflex má průměr 32mm a délku 100mm (nakonec sem ho trochu zkrátil). Pro info má basáček vnější průměr 10cm. Dřevotřísku sem nařezal na cirkulárce, předvrtal díry, slepil na tupo a sešrouboval vruty. Díry pro repro a bassreflex sem dělal vykružovákem upnutým v ruční vrtačce :). Vnitřní spáry sem vytmelil silikonem, stěny polepil molitanovými vlnkami. Vnějšek sem vytmelil a vybrousil (tmel stál za hovno). Přední stěnu sem pak potáhnul folií (imitace buk) a přidělal repro. Následovalo přilepení bassreflexu silikonem a spájení repro s konektorem a svitkovým kondíkem (vyhybka 1. řádu). Zesilovač (hnusnej integráč) sem dal do dřevěné krabice a vymněnil točítka a hmatník za nové. 14m kabeláže se mi podařilo koupit za cenu jednoho metru, jako konektory sem ponechal cinche, nechtělo se mi je předělávat na DTS. Po ozkoušení sem i zbytek stěn reprosoustavy potáhnul folií. Nakonec sem na spodky přilepil gumové nožičky.
V současné době sídlí reprosoustavy na zemi a ozvučují mi obraz na stěně. Ani při nejvyšší hlasitosti bedny nevydávají pazvuky, v klidu sem poslouchal i o patro níž. Při standartní hlasitosti se bedna naprosto nehne. Designově sedí k podlaze, která je taky buk - lamino.
Vzhledem k tomu, že se jedná o můj první počin, dopustil sem se řady chyb. Na fotce jsou vidět málo vybroušená místa, která folie ještě zvýrazňuje. Měniče u obou beden nejsou na přesně stejných místech. Hrany jsou zase okousané a folie tak špatně lícují. Šroubky sem použil, co dům dal, byla to otázka ceny. O konektorech se raději také zmiňovat nebudu, šroubovací svorky by převýšily cenu samotných repro.
Stručně řečeno je to za 250 komrun dobrá změna k lepšímu a to po všech stránkách.

webmaster