O nás

29.3 2014 14:49

"Bez hudby by byl život omylem." - Friedrich Nietzsche

Výrobou reprosoustav žijeme.

Ne všechny drahé měniče jsou zvukově kvalitní. Kupříkladu řada Seas Excel není vůbec povedená a cena zde naprosto neodpovídá kvalitě. Je potřeba velice pečlivě vybírat, neboť každému výrobci se zpravidla daří vyrábět kvalitní jenom určité typy.

Měřili jsme a testovali stovky měničů (výškáče, střeďáky, basáky) od různých výrobců včetně "drahých" značek jako Accuton, Seas, Scan-Speak a dalších. Z těchto jsme si vybrali měniče, které jsou skutečně kvalitní a odpovídají našim nárokům.

V běžně prodávaných reprosoustavách jiných výrobců nalezneme směšně jednoduché výhybky o pár nekvalitních součástkách - viz známý bipolární kondík na výškáči. Pokud už je výhybka složitější, tak narazíme na neschopnost těchto výrobců navrhnout kvalitní výhybku odpovídající potřebám jednotlivých měničů, správnému navázání jednotlivých pásem a celému odladění reprosoustav. Dobrá výhybka se těžko prezentuje - není to vidět - i proto na ní ostatní výrobci krutě šetří. My používáme pouze kvalitní součástky a složité, přesně naladěné výhybky, se kterými jsou zvukové kvality reprosoustavy jako celku větší než u jiných reprosoustav s výrazně dražšími měniči ale mizernou výhybkou. Většina komerčních výrobců o svých reprosoustavách neuvádí žádné relevantní technické údaje nebo často úvádějí nepravdivé údaje jako citlivosti, frekvenční rozsah, impedance, které se časo liší ve skutečnosti o třídu. Z 90dB beden jiných výrobců se pak stává 85dB v reálu a místo 8 Ohm impedance 6 nebo dokonce 4 Ohm. O rovnosti fr. charakteristiky ani nemluvě.

Jako možná jediný výrobce uvádíme od reprosoustav opravdu změřené fr. charakteristiky a další reálně naměřené parametry.

Nabízíme možnost téměr jakékoliv povrchové úpravy dýhou z celého světa, ale i vysoce jakostními klavírními laky (žádné vlnky jako z číny).

Dodáváme projekty s plnou podporou a hotovu bednou, abyste ji zvládli sami rychle dotáhnout do zdárného konce.

Jste v kontaktu přímo s výrobcem, který zná svoje produkty do nejmenších detailu.

Férová cena po celý rok. Žádné otravné slevové akce Horsta Fuchse a zboží neustále ve slevě, protože je standardní cena nesmyslná. Nesmlouváme, nejsme v arabském bazaaru.

Do posledního detailu promyšlené, změřené a naposlouchané konstrukce reprosoustav. Měření prezentujeme, protože se máme čím chlubit.

Držíme se principu KISS: "Keep it simple, stupid". Při návrhu hledáme elegantní řešení složitých problémů. Nešetříme na materiálech, kde to má smysl. Výhybky i ozvučnice používáme velmi složité a propracované přesně tak, aby hrály co nejlépe. Šetříme tam, kde drahé řešení smysl nemá. Forma odpovídá funkci.

Nedoporučujeme kupovat drahé kabely. Snadno nakoupíte metráž, koncovky a kabel si vyrobíte sami. Případně vám můžeme kabeláž vyrobit a nebude stát 10 a více tisíc. Existují i výrobci, kteří kabely dodávají za přiměřené ceny. Rozdíly mezi kabely sice slyšet jsou, ale zcela nejméně z celého audiořetězce.

Používáme silikonové nožičky namísto hrotů. Technicky i poslechově jsme ověřili, že hroty, cerabally a podobné ptákoviny nefungují. Změna zvuku je způsobená rozdílnou výškou umístění reprosoustav, která je skutečně dost zásadní, ale s hroty nesouvisí. Naopak přenos vibrací do podlahy je dobře potlačen právě silikonovými nožičkami, protože rezonance celé např. 40 kg bedny je oproti podlaze cca 3 Hz. Rezonance se nachází tedy na výrazně nižší (3 oktávy) frekvenci, než na které zahraje reprosoustava a proto je přenos vibrací do podlahy výrazně omezen. Stejně funguje potlačení přenosu vibrací motoru ve vašem automobilu. Hnací jednotka je uchycena k šasi přes silentbloky (guma) pro potlačení vibrací a hluku v prostoru pro cestující. Podobným způsobem se řeší i montáž strojů v továrnách, kde by jinak vibrace několik tun vážících strojů poškozovaly statiku výrobní haly. Ani pod motor auta, ani pod soustruh v továrně nikdo hroty nedává. Pod vibrující stroje dává gumu a dobře ví proč.

Další budou přibývat, jak nás napadnou...
webmaster