Přijďte si poslechnout kompletní sestavu komponent SPaudio

8.7 2014
Konečně pro vás máme permanentně k dispozici kompletní sestavu SPaudio plně vybaveného převodníku, předzesilovače s výstupem na sluchátka a koncového zesilovače o výkonu 2x400 W. Sestavu je možné poslechnout po předchozí domluvě téměř kdykoliv. Můžete si přivést vaši současnou sestavu a porovnat proti SPaudio standardně na reprosoustavách VMA-I EVO.

Převodník D1 se stal novou vlajkovou lodí značky SPaudio. K jeho vývoji se využilo mnoha zkušeností s předchozím vývojem několika typů převodníků. Celá krabice je doslova plná precizních napájecích zdrojů zcela oddělených pro analogové a digitální části vlastními transformátory. Každý celek nebo napájecí větev má vlastní zdroj. Tak je zaručeno, že se jednotlivé části běžící na různých frekvencích nijak nemohou navzájem rušit. Celý vývoj převodníku včetně zdrojové a analogové části probíhal podle principů návrhů vysokofrekvenčních zařízení jako jsou mikrovlnné vysílače. Srdcem digitálního převodu se stal chip Sabre ES9018 od firmy ESS Technology. Osm kanálů je zapojeno po 4 paralelně, aby se dosáhlo ještě menšího zkreslení a šumu.

Celý přístroj lze ovládat jak dálkovým ovladačem, tak tlačítky kolem OLED displaye. Regulovat lze i hlasitost, přepínat vstupy, nastavení digitálních filtrů, vstupům přiřazovat jména, nastavit aby se celá sestava podle budíku vypnula (sleep timer). Jas displaye je regulován automaticky (neoslňuje v noci) nebo manuálně, zařízení lze přepnout do režimu Pure Audio, kdy se display při nečinnosti zcela vypíná a opět tím snižuje úroveň rušení uvnitř přístroje a tak i kvalitu zvuku.

Převodník je dle profi standardů vybaven i S/PDIF výstupem, na který lze napojit další převodník například v jiné místnosti a užít si tak multiroom systému. Aneb proč si neudělat druhé ozvučení do další místnosti s kvalitním převodníkem USB -> S/PDIF v ceně? PC nebo přímo přehrávač Foobar, Winamp a další lze dnes ovládat tabletem nebo mobilem bezdrátově po wifi. Vše pro maximální kvalitu poslechu a váš komfort.

Předzesilovač P1 je druhou generací úspěšného modelu, integruje v sobě předzesilovač nejvyšší kvality se sluchátkovým výstupem a motorickým ovládím hlasitosti, přepínáním 4 vstupů, trigger vstupem/výstupem dodáván je se spolu s dálkovým ovládáním z jednoho kusu hliníku.

Koncový zesilovač s masivní celohliníkovou konstrukcí o hmotnosti 41 kg obsahuje dvě mohutná 800 VA trafa - pro každý kanál jedno zvlášť. Jedná se rovněž o druhou vývojovou generaci zesilovače. Při vývoji konstrukce bylo dosaženo špičkových vlastností obvodu, jak co do jeho rychlosti 185V/us, tak ultranízkého zkreslení menšího než 0,001 % v široké škále frekvencí a výkonů. Zesilovač pracuje v AB třídě s velkým klidovým proudem. První 2,5W výkonu při zátěži 8 Ohmy zesilovač pracuje v čisté třídě A. Spuštění koncového zesilovače ovládá přes trigger vstup zapojený na předzesilovač a sepne se tedy společně na povel tlačítka nebo dálkového ovládání. Výsledné naladění obvodů podléhalo dlouhodobým poslechovým testům.

Sestava SPaudio snese porovnání se světovou konkurencí a přehraje zpravidla i násobně dražší zařízení světových značek.

Nově máme ve studiu k poslechu i střídmější koncový zesilovač A200. Přijďte si oba koncáky poslechnout a najít mezi nimi zvukový rozdíl. Schválně jestli to uslyšíte jako my :-).

Těšíme se na vaši návštěvu.

Parametry a ceníkDalší informace o plně vybaveném převodníku SPaudio D1 předzesilovači se sluchátkovým výstupem SPaudio P1, koncovém zesilovači SPaudio A400 a A200 naleznete na stránkách výrobce.

SPaudio popis rozměry mm šxvxh cena
převodník D1 USB, S/PDIF in/out, optika, nezávislé XLR a cinch výstupy, display, voliteně dálkové ovládání 450 x 90 x 310 54 900 Kč 2119,7 €
předzesilovač P1 s dálkovým ovladačem a špičkovým sluchátkovým zesilovačem 32-600 Ω 450 x 90 x 310 34 900 Kč 1347,5 €
koncový zesilovač A400 dualmono konstrukce s tranzistory MOSFET, výkon 2x400 W / 4 Ω, hmotnost 41 kg 450 x 220 x 400 99 000 Kč 3822,4 €
koncový zesilovač A200 dualmono konstrukce s tranzistory MOSFET, výkon 2x200 W / 4 Ω, hmotnost 32 kg 450 x 180 x 400 69 000 Kč 2664,1 €


webmaster